جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شکوه بندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شکوه بندگی

Loading the player...

شهر رمضان ، شهر تزکيه نفس و ماه رفع عيوب و دور نگه داشتن خود از گناهان است. ماه صيقل دادن دل از پليدي ها، ماه شستن عداوت ها، کينه ها، عقده ها، حسدها، ماه تخليص خويش و نجات يافتن و حرکت در مسير فلاح و رستگاري و سعادت، ماه پاکسازي قلب و روح و ماه خودسازي است ... و چه فرصتی بهتر از این ماه برای ایجاد تحول در خود .

سحرگاهان ماه مبارک رمضان براي مهمانان ضيافت الهي ، لذت بخش و مسرت آفرین است ؛ چرا که این لحظات بهترین اوقات برای استجابت دعاهای خیر است ، درهای آسمان در این اوقات بر روی بندگان صالح و مومن باز می‌شود و باران رحمت الهی بر زمین نازل می‌گردد ... و شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی به منظور همراهي روزه ‌داران در سحرهاي ماه مبارک رمضان ، ويژه برنامه زنده « شکوه بندگی » را تدارك ديده است .

مدت زمان ويژه برنامه « شکوه بندگی » 70 دقیقه است و رویکرد اصلی آن « ایجاد تحول در رفتار مخاطبین و هم راستا نمودن اعمال و رفتار فردی و اجتماعی با آموزه های قرآنی » است .

برنامه با قرائت دعای فرج آغاز می شود . سپس تلاوت آیاتی از قرآن کریم که با " یا ایهاالذین آمنو " شروع شده است و خطاب به مسلمانان است ، پخش می شود . پس از سلام و احوالپرسی مجری با بینندگان ، مجری وارد بحث موضوعی برنامه می شود و بخش های مختلف برنامه ارائه می شود که عبارتند از :

1) بخش کوتاه کارشناسی : برنامه دارای دو بخش کارشناسی کوتاه ( هر یک به مدت حدود 4 دقیقه ) است که توسط « حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی » و «حجت الاسلام والمسلمین رئیسی » بیان می شود .

2) نکته های ناب : بیان نکات اخلاقی کوتاه از زبان حضرت امام خمینی (ره) ، مقام معظم رهبری ، آیت الله بهشتی ، دکتر چمران ، آیت الله بهجت و سایر مراجع عظام  که سعی می شود محتوای این آیتم مرتبط با موضوع برنامه باشد .

3) دل گفته های باران : در تعداد 15 برنامه با شاعران برجسته استان در هر شهرستان ، ارتباط تلفنی برقرار می شود  . در تعداد 15 برنامه نیز از حضور مناجات خوان های استان در برنامه استفاده خواهد شد .

4) وصیت نامه شهدا : در این آیتم وصیت نامه شهدا ، قرائت می شود و در صورت وجود ، از سخنرانی و مداحی شهدا با صدای خودشان نیز استفاده خواهد شد .

5) هر شب با اماکن مقدس ، مراجع و شخصیت های کشوری و همچنین ائمه جمعه استان ارتباط تلفنی برقرار شده و در خصوص موضوع برنامه ، گفتگو خواهد شد .

6) در صورت امکان در برخی برنامه ها با شهرهای نجف و کربلا ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد .

7) پخش فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی ، دعای سحر ، مداحی ، ذکر روز ، اذان ، نماز جماعت صبح ، ادعیه روزانه ماه مبارک رمضان ، دعای یا علی و یا عظیم  و ... از دیگر بخش های ثابت برنامه هستند .

8) در بخش زنده برنامه پیامک ها و دل نوشته های مخاطبین نیز توسط مجری برنامه قرائت می شود .

9) حدیث موضوعی نیز بخش پایانی برنامه خواهد بود .

برنامه هر شب یک موضوع اصلی خواهد داشت که تعدادی از این موضوعات بدین شرح است : بهره گیری از فرصت ها ، جلب رضایت الهی، شیرینی یاد خدا، رمضان ، ماه بیداری، طلب آمرزش، بخشش یا عذاب ؟ ، ذکر دائم، شکر نعمت، رحمت واسعه، توکل، احسان و نیکی، عدالت و انصاف، پرهیزکاری شرط قبولی اعمال، پوشش، کرامت و اکرام ایتام، بخشندگی، سرایِ آرامش کجاست؟، اهمیت نیّت ها، فضیلت شب قدر و سیره حضرت علی(ع) ، شب قدر و توفیق قرائت قران مناسب، ویژه شهادت حضرت علی (ع)، رمضان؛ ماه فضیلت ها، پاکی از گناهان و ...

ساعت پخش برنامه در 15 روز ابتدایی ماه مبارک رمضان ، ساعت 02:40 بامداد و در 15 روز دوم حدود ساعت 02:55 خواهد بود .

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردانی برنامه را « امید واحدی فر » برعهده دارد و سایر عوامل گروه تولید عبارتند از :

مجری و نویسنده : علیرضا کوچی  

تصویربرداران : مهدی مودی ، محمد بهشتی سه قلعه ، حسن اکبری 

صدابردار: عباس یارابراهیمی ، ام البنین عنایتی

تدوینگر و گرافیست : عبدالله اسماعیلی ، امیر واحدی فر

نورپرداز : مهدی مودی

نریتور : محمدرضا زمانی پور ، مسعود حسنی ، باقر بارانیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام برنامه امسال شما خیلی جذاب و متنوع هست که جای... نعمت الله صادقی ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ ۰۸:۰۹

نعمت الله صادقی
سلام برنامه امسال شما خیلی جذاب و متنوع هست که جای تقدیر از همه عوامل برنامه دارد. از شما درخواست میکنم، دعای سحر باصدای مرحوم صالحی که روز بیستم ماه رمضان پخش شد را دومرتبه پخش کنید. نعمت الله صادقی از روستای شیخعلی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ ۰۸:۰۹