رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

شور و شعور عزاداران حسینی در برنامه بصیرت عاشورایی - نمایش محتوای خبر

 

 

شور و شعور عزاداران حسینی در برنامه بصیرت عاشورایی

مراسم سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین (ع) در شهرستـان های مختلف خـراسان جنوبی در قالب برنامه تلویزیونی «بصیرت عاشورایی» به تصویر کشیده می شود

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) به منظور «تبیین فلسفه و اهداف قیام امام حسین (ع) و پیام های آن به مردم و تاثیر گذاری بر رفتار اجتماعی آنان» ویژه ای برنامه ای با عنوان «بصیرت عاشورایی» را برای پخش در دهه اول محرم تدارک دیده است .

در این برنامه مراسم سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین (ع) در شهرستـان های مختلف استان خـراسان جنوبی به تصویر کشیده می شود تا نمونه ای از یک الگوی صحیح عزاداری ارائه گردد .

برنامه در هر شب به یکی از شهرستانها اختصاص خواهد داشت که در آن گزیده ای از «مراسم سخنرانی، سینه زنی و عزاداری شهرستان» مربوطه پخش خواهد شد. گفتگو با پیرغلامان یا خادمان حسینی در شهرستان ، معرفی ظرفیت های هر شهرستان شامل مواردی همچون: آداب و رسوم، نذورات ویژه، حال و هوای شهرستان در ایام محرم، تکیه های خاصی که توسط نوجوانان و جوانان برپا شده و ....، آیتم کارشناسی امر به معروف و نهی از منکر با حضور شخصیت های مرجع، تاثیرگذار و مطلع هر شهرستان از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

مدت زمان هر برنامه 60 دقیقه است و به تعداد 13 قسمت تولید و پخش خواهد شد. پخش ویژه برنامه بصیرت عاشورایی از شب اول محرم (مصادف با 22 مهر) آغاز و تا شب سیزدهم محرم ادامه خواهد داشت.  زمان پخش برنامه در ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت 14:00 روز بعد خواهد بود.

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « مهدی مودی» برعهده دارد.

منبع : وب سایت صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی