رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شور همبستگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شور همبستگی

تهیه کنندگی ویژه برنامه «شور همبستگی» را «علیرضا هاشمی مقدم» بر عهده دارد و سایرعوامل تولید این برنامه عبارتند از :

مجری: ایمان خوشحال

نویسنده: سیده سارا موسوی

تصویربرداران:، محمد عباسی شوکت آباد، علیرضا براتی ،غلامرضا شاهانی ، هادی ثابت ،سعید رضایی ، علی شریفی ،آلاله امامی واحمد نیک فرجام

صدابرداران: سعید رضا صداقت، امیر زارعی ومحمد ارزانین

گزارشگر:مسعود خسروی و مرضیه خوشحال

تدوینگر: عبدالله اسماعیلی، طاهره نوکی، علیرضا هاشمی مقدم

«روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. (صحیفه حضرت امام خمینی (ره)، جلد 9،ص 276).

به منظور «حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات صهیونیست ها، تشویق مردم استان و انعکاس حضور آنان در راهپیمایی روز جهانی قدس»، شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ویژه برنامه «شور همبستگی» را در روز جهانی قدس (جمعه- مورخ 2 تیرماه) به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد کرد.

این برنامه با هدف "تشویق مردم به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و انعکاس حضور پرشور آنان" به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد.

ویژه برنامه راس ساعت 08:30 از داخل استودیو آغاز می شود. از حضور کارشناس و خواننده حماسی ملی و میهنی در برنامه زنده استفاده خواهد شد. در لابه لای گفتگوی مجری و کارشناس از آیتم های از پیش تولید شده (با استفاده از تصاویـر راهپمایی سال گذشته) استفـاده می شود. پس از آغاز مراسم راهپیمایی، اولویت اصلی و تمرکز بر پخش تصاویر زنده خواهد بود و از پخش تصاویر آرشیوی گذشته به هر شکل، پرهیز خواهد شد.

 

 

مسابقه "ارسال عکس های مردمی از راهپیمایی روز قدس" و مسابقه پیامکی با موضوع" تأثیر و نقش حضور مردم در صحنه و حمایت مردم از ولایت فقیه" در برنامه برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه مراسم راهپیمایی بیرجند از میدان ابوذر تا میدان قدس خواهد بود؛ لذا گروه هایی در سطح شهر بیرجند نیز مستقر خواهند بود که از آنها برای انعکاس حضور پرشور مردم استفاده خواهد شد:

- میکسر پرتابل: در محل میدان ابوذر مستقر خواهد بود. (لازم به ذکر است چنانچه شروع مراسم راهپیمایی از میدان شهدا باشد، امکان پوشش تصویری وجود خواهد داشت).

- واحد سیار: واحد سیار در محل میدان قدس (نزدیک دارالشفاء امام حسین (ع)) مستقر خواهد بود.

- گروهای پرتابل : یک تصویربردار در تقاطع خیابان پاسداران و صیاد شیرازی مستقر خواهد بود. از یک گروه پرتابل جهت ضبط تصاویر جلوه های ویژه مراسم راهپیمایی استفاده می شود. یک گروه برای تصویربرداری هوایی نیز پیش بینی شده است.

- عکاس : از عکس ها جهت تولید فتوکلیپ استفاده خواهد شد.

آیتم های برنامه بدین شرح است:

- تیتراژ ابتدایی.

- از بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع "عدم اعتماد به آمریکا و اهمیت حضور مردم در صحنه" استفاده می شود. (تعداد 2 آیتم).

- نماهنگ تأمینی با استفاده از تصاویر راهپیمایی سال گذشته (تعداد 5 آیتم).

- فتوکلیپ با استفاده از تصاویر راهپیمایی سال گذشته (تعداد 3 آیتم).

- گفتگو با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، با موضوع دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس (تعداد 1 آیتم).

- گفتگو با استاندار محترم درخصوص دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس (تعداد 1 آیتم).

- پخش پیام صوتی ائمه جمعه محترم شهرستانها با موضوع دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس (تعداد 4 آیتم که به صورت ضبطی از روز قبل تولید خواهد شد).

- پخش پیام صوتی علمای اهل سنت در راستای حفظ وحدت و همبستگی بین مسلمانان و دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی (تعداد 1 آیتم که به صورت ضبطی از روز قبل تولید خواهد شد).

- تیزر "مسابقه ارسال عکس های مردمی از راهپیمایی روز قدس" تهیه و از چند روز قبل پخش می شود.

لازم به ذکر است از دکور برنامه "با نمایندگان" استفاده خواهد شد. تصاویر راهپیمایی روز قدس (سال گذشته و امسال) در مانیتور دکور پخش می گردد. برای دکور چاپ 2 پلات با مضمون قدس، جاپ 3 پلات با مضمون حضور مردم در صحنه های راهیپمایی و مبارزین فلسطینی در فور گراند و استفاده از تعدادی پرچم پیش بینی شده است.

- محورهای کارشناسی برنامه عبارتند از: تاریخچه پیدایش رژیم صهیونیستی، بررسی اهداف رژیم صهیونیست و هم پیمانانش در ایجاد ناامنی در منطقه و مقابله با دین اسلام، بررسی علل اقدامات تروریستی صورت گرفتـه در سطح منطقـه به ویژه ایجـاد ناامنی در

ایران، تأثیر و نقش حضور مردم در صحنه و حمایت مردم از ولایت فقیه، بدعهدی های آمریکا در سالیان اخیر. کارشناسان پیشنهادی برنامه عبارتند از آقایان: مزگی نژاد، دکتر وردی، دکتر دهقان.

 

پخش این ویژه برنامه  از ساعت 08:30 صبح روز قدس (18 خرداد) آغاز شده و تا حدود ساعت 11:30 ادامه خواهد داشت .

سال تولید: 1397