رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شهید مهدی نعیمی - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید مهدی نعیمی

Loading the player...

 

شهید «مهدی نعیمی» در سال 1343 در شهرستان طبس و در خانواده ای معتقد و متدین چشم به عالم هستی گشود.

او پس از اتمام دوران طفولیت در زادگاهش به تحصیل علم و دانش روی آورد و تا مقطع دیپلم به تحصیلاتش ادامه داد.

مهدی که دوران نوجوانی اش با وزیدن نسیم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همراه بود به همراه سایر مردم در راهپیمایی ها و تظاهرات شرکت می کرد و در پیشبرد اهداف والای انقلاب عاشقانه می کوشید.

همزمان با تشکیل بسیج به فرمان امام راحل عظیم الشان (ره) مهدی نیز به عضویت بسیج درآمد و پس از مدتی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه کشورمان و عشق و علاقه مهدی به دفاع از امام و انقلاب باعث شد تا او نیز به صف مدافعان امام و انقلاب بپیوندد و عاشقانه و جانانه به مبارزه با دشمنان اسلام و قرآن روی بیاورد.

مهدی پس از چندین نوبت حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل سرانجام در 27 اسفندماه سال 1364 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه عملیاتی فاو به معبودش پیوست و شهد شیرین شهادت نوشید.

پیکر پاک شهید در 12 فروردین ماه سال 1364 در شهرستان طبس تشییع گردید و در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) به آغوش خاک سپرده شد.

***شهید «مهدی نعیمی» به روایت خانواده شهید:

توجه مهدی به فرائض دینی و مذهبی و پایبندی اش به اعتقادات ایمانی را شاید بتوان یکی از مهمترین خصوصیات او به شمار آورد. مهدی، فردی باوقار و دارای اخلاق متین و شایسته بود و حتی در کوچکترین سجایای اخلاقی هم با دقت و توجه رفتار می کرد. سبقت گرفتن در سلام، دوری از سخنان بیهوده و اهمیت دادن به صله رحم از رفتارهای پسندیده اش به حساب می آمد. مهدی نه تنها خودش تلاش می کرد از دیگران بدگویی و غیبت نکند بلکه سعی می کرد جلوی این اعمال زشت را هم بگیرد و یا لااقل خودش شنونده غیبت دیگران نباشد، دقت در انجام دادن نماز اول وقت و تلاوت قرآن هم در زندگی مهدی جایگاه ویژه ای داشت، در کنار این عنایت خاص به مسائل عبادی او فردی بود که از لحظات بیکاری اش بهینه استفاده می کرد و آن را به مطالعه و یا فراگیری کارهای فنی می گذراند.

بعد از انقلاب او همیشه تلاش می کرد که دیگران را هم به حمایت از امام و انقلاب تشویق کند و خودش هم به معنی واقعی کلمه عاشق امام و انقلاب بود. همین عشق به اسلام و قرآن در دوران جنگ تحمیلی سه نوبت مهدی را به جبهه کشاند و او در هر نوبت سه ماه در مناطق جنگی حضور پیدا کرد.

مهدی در یکی از عملیات ها بر اثر اصابت ترکش به پا مجروح شده بود اما پس از جراحی و طی دوره درمان دوباره عاشقانه به سمت مناطق عملیاتی شتافت. او که زمان شنیدن کلام امام غرق در صحبت های ایشان می شد همیشه می گفت باید تا سرحد جانبازی و تا آخرین قطره خون در راه اسلام و انقلاب تا رسیدن به حکومت جهانی امام عصر (عج) ایستادگی کرد. بعدها از همرزمانش شنیدیم که مهدی در حین ماموریت در حالی که هنگام عملیات به همراه فرمانده تیم مشغول سرکشی از واحدهای توپخانه بود بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.