سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

شهید محمود میری ( شهید انقلاب استان ) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید محمود میری ( شهید انقلاب استان )

پنج بهار از زندگیش نگذشته بود که پدرش را از دست داد . با فوت پدر همراه مادر و دیگر اعضای خانواده اش راهی بیرجند شد و چند سالی برای گذراندن زندگی به کار کفاشی مشغول شد .

علاقه ی او به مسایل دینی از 15 سالگی آغاز شد . در مجالس مذهبی که در سالن مصلّی نزدیک محل کارش برگزار می شد حضوری فعّال داشت . پس از خریدن مغازه کفاشی شغلش را به خوار بار فروشی تغییر داد .

در زندگی سراسر افتخارش به دنیای مادی هیچ نمی اندیشید . نماز و روزه را بر هر کاری مقدم می شمرد . سهم امام را سالیانه می پرداخت . با روحیه ای شاد با مشتریها برخوردمی نمود طوری که آنان پیوسته  تحت تأثیر اخلاق نیک وی قرار گرفته و با او به داد وستد می پرداختند . با اوج گیری انقلاب فعّالانه در تمام راهپیمایی هایی که بر ضد رژیم ستمشاهی پهلوی انجام می گرفت شرکت می نمود .

در تاریخ 5 بهمن ماه سال 1357 عده ای انسان اجیر شده چماق دار رژیم منحوس پهلوی جهت سرکوب امت بپا خاسته بیرجند وارد این شهر شدند و به غارت و چپاول اموال مردم و ضرب وشتم آنها پرداختند . مزدوران شاه از او که در حال تخلیه بار ماشین پرتغال بود خواستند جاوید شاه سر دهد ولی او که عاشق رهبری بود با صدایی بلند گفت :  (( درود بر خمینی مرگ بر شاه )) که در این لحظه عمّال چماق به دست به سرش می ریزند و این عزیز براثر ضربه ی مغزی بیهوش می افتد و اموال مغازه اش به غارت می رود .

وي بر اثر ضربه مغزي بيهوش و آثار ضربه هاي چماق باعث شد در بستر بيماري به سر برد و سرانجام در تاريخ 12 اسفند ماه سال 1362 به شهادت برسد.

یادش گرامی و روحش شاد باد .