جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

شهید محمد خسروی عبداله - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید محمد خسروی عبداله

شهید « محمد خسروی عبداله » در 10 تیرماه 1345 در روستای عبداله از توابع شهرستان درمیان دیده به جهان گشود .

او دوران کودکی اش را در روستا سپری کرد و سپس با ورود به مقطع ابتدایی ، دوران ابتدایی را در همان روستای زادگاهش به پایان رساند .

محمد پس از آن به دلیل فقر مادی و نبود امکانات نتوانست برای ادامه تحصیل به شهر برود ، لذا برای کمک به معیشت خانواده به کار دامداری ، کشاورزی و قالی بافی پرداخت .

همزمان با شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران محمد که در قبال اسلام و انقلاب احساس وظیفه می کرد ، پس از مدتی برای مبارزه با دشمن بعثی عازم کردستان شد و مدت 3 ماه در این جبهه با نیروهای ضد انقلاب و گروهک های منافق به نبرد پرداخت .

پس از مدتی باری دیگر او از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عازم جبهه های نبرد نور علیه ظلمت شد و مدت سه ماه را در کردستان و اهواز به نبرد با دشمن متجاوز پرداخت .

تا اینکه سرانجام در عملیات آزادسازی شهر فاو و والفجر 8 ، در اثر اصابت ترکش خمپاره در منطقه عملیاتی اروند به درجه رفیع شهادت رسید و جام وصال نوشید . پیکر پاک شهید پس از انتقال به زادگاهش به آغوش خاک سپرده شد .

شهید محمدخسروی عبداله در بخشی از وصیت نامه اش چنین نوشته است :   

« اینجانب هنگامی که به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شدم با شوق کامل این راه را پذیرفتم و باید خداوند متعال را همواره شکرگزار باشم که این توفیق را نصیبم فرمود که بتوانم برای پیروزی اسلام و مملکت اسلامی مان قدم بردارم . امیدوارم که حق تعالی از ما راضی و خشنود باشد و این خدمات ناقابل را به کرم خودش قبول فرماید .

پیام من به شما برادران و خواهرانم و کلیه دوستان و اقوام این است که این راه را که راه خدا و راه انبیا و راه ائمه اطهار (ع) است ، ادامه دهید و نگذارید که خون شهدا پایمال گردد و در هر سنگری که هستید برای رضای خدا قدم بردارید .

همسرم چنانچه در این راه که رفته ام قابل بودم که به شهادت برسم افتخار کن  . به یاد داشته باش که باید در تربیت فرزندم سعی بیشتر و تلاش زیادتر کنی و او را طوری تربیت کنی که این سلاح افتاده مرا به دوش گیرد و راهم را ادامه دهد ... »

Loading the player...