رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شهید غلام عباس کمیلی افین - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید غلام عباس کمیلی افین

شهید « غلام عباس کمیلی افین» در 15 مهرماه سال 1334 در روستای افین از توابع شهرستان قاین دیده به جهان گشود او پس از دوران کودکی و گذراندن دوران ابتدایی در زادگاهش برای ادامه تحصیل به بیرجند رفت و دیپلم خود را از دبیرستان شوکتیه بیرجند أخذ نمود.

غلام عباس در اوقات فراغت به پدرش در کارهای کشاورزی کمک می کرد و به مطالعه کتاب های علمی و پزشکی علاقه خاصی داشت او پس از اتمام خدمت سربازی در سال 1356 برای تحصیل در رشته پزشکی به کشور فلیپین رفت.

و با اوج گیری انقلاب او نیز در کشور فیلیپین عضو انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شد و مبارزه علیه رژیم شاه را از همان جا آغاز نمود.

و با همکاری جمعی از ایرانیان تظاهراتی برپا کرد که به تصرف سفارت ایران در فیلیپین منجر شد . همین امر منجر شده که او از سوی مأموران مورد ضرب و جرح قرار گیرد و پس از مدتی بازداشت و تحمل مشقت و رنج فراوان ، در اواخر سال 1358 به ایران بازگشت.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، غلام عباس در 25 مرداد ماه سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و به عنوان معاون واحد عملیات ، مسئول واحد آموزشی ، سرپرست بسیج سپاه پاسداران بیرجند و عضو شورای فرماندهی سپاه فعالیت خویش را ادامه داد .

همزمان با شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق غلام عباس قبل از اعزام به جبهه های حق علیه باطل مدتی در افغانستان جنگید و پس از آن در کردستان با گروهک های ضد انقلاب به نبرد پرداخت بعد از آن او در حالیکه 50 روز از زندگی مشترکش نگذشته بود .

به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس اعزام شد و سرانجام در 16 مرداد 1359 در منطقه عملیاتی سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض عظمای شهادت رسید  و جام شیرین وصال نوشید . پیکر پاک شهید پس از انتقال به زادگاهش به آغوش خاک سپرده شد .