رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شهید علی محمدزاده - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید علی محمدزاده

شهید علی محمدزاده


Loading the player...

 

شهید «علی محمدزاده» در سال 1338 در یک خانواده مذهبی در روستای محمدآباد از توابع شهرستان طبس دیده به جهان گشود.

علی که در دوران طفولیت مادرش را از دست داده بود تحصیلات خود را در مدرسه زادگاهش آغاز کرد و تا اخذ مدرک سیکل ادامه تحصیل داد. بعد از آن علی جهت کمک به معیشت خانواده به شغل کشاورزی و دامداری روی آورد تا از این طریق بتواند به پدر و خانواده اش کمک کند.

همزمان با آغاز نهضت انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) علی نیز همگام با امت حزب الله به مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی پرداخت و در همه راهپیمایی ها شرکت می کرد. بعد از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران علی به خدمت سربازی اعزام گردید. او بعد از اتمام دوران خدمت سربازی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و مشغول حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب شد.

او که بارها در مناطق عملیاتی و جنگی حضور پیدا کرده بود در آخرین ماموریتش به مناطق جنگی در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه شرکت نمود و به نبرد با کفار بعثی مشغول شد.

وی بعد از رشادت ها و فداکاری های زیاد در این عملیات سرانجام در 10 بهمن ماه سال 1365 به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقودالاثر شد.

*** شهید «علی محمدزاده» به روایت بستگان شهید:

علی در دوران طفولیت و زمانی که فقط 5 سال سن داشت سایه پر مهر مادرش را از دست داد و در دوره نوجوانی هم دست تقدیر او را از داشتن نعمت پدر محروم کرد. علی که در زمان وفات پدر یک نوجوان 16 ساله بود، سرپرستی 3 خواهر و 2 برادر خردسالش را به عهده گرفت و به همین دلیل روی به کار و تلاش آورد تا بتواند مخارج خانواده را تامین کند.

یکسال بعد از این ماجرا که مصادف با آغاز زمزمه های انقلاب اسلامی ایران بود علی پیمان مقدس ازدواج بست. او از همان اوایل نهضت امام مخلصانه و مشتاقانه در صحنه های انقلاب حضور پیدا می کرد. انقلاب که پیروز شد در حالی که هنوز مدت کوتاهی از آغاز زندگی مشترک علی نمی گذشت او به خدمت سربازی فراخوانده شد.

شور و شوق حضور در جبهه و علاقه به امام و انقلاب بعد از خدمت سربازی علی را به سمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشاند تا بتئاند از این طریق در مناطق عملیاتی حضور گسترده تری داشته باشد. عشق به امام و انقلاب آنقدر علی را شیفته خودش کرده بود که او دیگران را هم همواره برای حضور در جبهه تشویق می کرد. علی حتی در وصیت نامه اش خطاب به همسرش نوشته بود که : همسر عزیزم امیدوارم همچون زینب (س) مبلغ دین مبین اسلام و انقلاب بوده و تفنگ همسرت را برداری و در مقابل کفر ایستادگی کنی. در نهایت هم علی که با تمام وجود در مقابل دشمنان اسلام و قرآن ایستادگی کرده بود و عشق به شهادت در وجودش موج می زد و به قافله شهیدان پیوست و خون سرخش را نثار انقلاب اسلامی کرده بود.  

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.