رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

شهید سید جواد جاودانی - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید سید جواد جاودانی

Loading the player...

 

شهید «سید جواد جاودانی» در آذر ماه سال 1346 در خانواده ای مومن، متعهد و وابسته به سلاله پاک حضرت زهرا (س) در عشق آباد شهرستان طبس استان خراسان جنوبی، پا به جهان پر از رمز و راز هستی نهاد.

سید جواد که از همان دوران طفولیت اخلاص در عمل و بی توجهی به دنیا را از پدرش سید محمد که مدام در مزارع کشاورزی مشغول به کار بود آموخته بود، تحصیلات ابتدایی را در دبستان عشق آباد گذراند و بعد تا مقطع راهنمایی درس خود را در مدرسه راهنمایی عشق آباد ادامه داد.

او بعد از مدتی برای کمک به معیشت خانواده به کار و تلاش روی آورد. سید جواد که دوران نوجوانی اش با شروع نهضت امام راحل (ره) و آغاز زمزمه های انقلاب همراه بود بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل بسیج فعالانه در بسیج شرکت می کرد. حضور مداوم سید جواد در بسیج زمینه ای شد تا پس از شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران، او در تیر ماه سال 1363 برای گذراندن یک دوره آموزش نظامی در پادگان تربت جام اعزام شده و در 8 مرداد ماه سال 1363 برای اولین بار عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید.

سید جواد در اولین اعزامش به کردستان عزیمت کرد و سه ماه در آنجا به مبارزه با ضد انقلاب پرداخت، بعد از آن شور و اشتیاق یاری رساندن به سنگرنشینان اسلام دوباره سید جواد را در اول اسفند ماه سال 1364 همراه با تعداد زیادی از بسیجیان به منطقه جنوب کشاند و او پس از سازماندهی در گردان کوثر از لشکر 21 امام رضا (ع) در تداوم عملیات والفجر 8 در منطقه عملیاتی فاو حضور پیدا کرد.

سید جواد سرانجام در یک عملیات نفوذی شبانه همراه با تعداد دیگری از همرزمانش در 16 فروردین ماه سال 1365 مفقودالاثر گردید.

*** شهید «سید جواد جاودانی» به روایت خانواده شهید:

«زندگی سید جواد از همان دوران طفولیت با کار و تلاش عجین شده بود. او که از کودکی همراه پدر در کارهای کشاورزی حاضر می شد کم کم با روحیه کار و کوشش پرورش یافته بود و همین مساله هم باعث شده بود که بعدها حتی در کارهای عام المنفعه هم پیشقدم شود و با جان و دل کار می کرد، همین جدیت سید جواد سبب شده بود او در دوران انقلاب بعد از آشنایی با تفکرات و اندیشه های امام، عاشقانه در تظاهرات، شعارنویسی ها و توزیع نوارهای امام راحل فعالیت کند.

تشویق و ترغیب مردم برای حضور در جبهه ها هم نشان دهنده عشق و علاقه سید جواد به امام و انقلاب بود. همین موضوع باعث شده بود که خودش هم برای مبارزه با ضد انقلاب در اولین نوبت حضورش در جبهه در کردستان حضور پیدا کند.

از کردستان که برگشت پس از مدتی دوباره اشتیاق حضور در جبهه دفاع از امام و انقلاب او را راهی مناطق جنگی کرد. آن موقع هیچکدام از ما نمی دانستیم این عشق و علاقه بالاخره سید جواد را به قافله شهیدان خواهد رساند.

سید جواد در وصیت نامه اش نوشته بود: من آنقدر به جبهه می روم و با دشمنان می جنگم تا به شهادت برسم ، بالاخره هم او به این خواسته خودش جامه عمل پوشاند و در حالی که پیکرش مظلومانه و غریب مفقود شده بود با اهدای خون سرخش به سعادت شهادت نائل آمد».

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.