رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

شهید داوود حسن زاده - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید داوود حسن زاده

Loading the player...

 

شهید «داوود حسن زاده» در 12 آبان ماه سال 1346 در مجیدیه تهران، در خانواده ای مذهبی و در فضایی عطرآگین از عشق به ائمه اطهار(ع) چشم به عالم هستی گشود.

داوود مدتی پس از تولد به همراه پدرش به زادگاه پدری یعنی روستای دشتغران طبس مهاجرت کرد و پس از طی دوران کودکی تحصیلاتش را تا پایان مقطع راهنمایی ادامه داد و پس از آن در کنار پدر جهت کمک به معیشت خانواده به کارگری مشغول گردید.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و تشکیل بسیح به فرمان امام راحل عظیم الشان (ره)، داوود نیز به عضویت بسیج درآمد و به فراگیری آموزش های نظامی روی آورد.

همزمان با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه کشورمان او نیز برای دفاع از میهن اسلامی به همراه دیگر جوانان و نوجوانان چندین نوبت به مناطق جنگی و عملیاتی اعزام گردید و در گردان امام حسین (ع) در لشکر 5 نصر از تیپ امام صادق (ع) در رسته تک تیرانداز به دفاع از ارزش های والای اسلام و انقلاب پرداخت.

تا اینکه سرانجام پس از 5 ماه حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل در 29 آبان ماه سال 1362 در عملیات والفجر 5 در منطقه عملیاتی پنجوین عراق به مقام والای شهادت نائل آمد و پیکر پاکش مفقود گردید.

10 سال بعد پیکر مطهر شهید داوود حسن زاده توسط گروه تفحص شناسایی گردید و پس از تشییع باشکوه در روستای دشتغران شهرستان طبس به دامن خاک سپرده شد.

*** شهید «داوود حسن زاده» به روایت بستگان شهید:

داوود که در محیط خانواده مذهبی و آکنده از عطر محبت به قرآن و ائمه اطهار (ع) به دنیا آمده بود در انجام تکالیف و فرایض دینی فردی کوشا بود و به آنها توجه خاصی نشان می داد.

حضور او در مسجد و شرکت در نماز جماعت آنقدر او را وابسته به محافل مذهبی کرده بود که حتی در وصیت نامه اش هم به این موضوع تاکید کرد و دیگران را هم به حضور در مسجد و پرهیز از کوتاهی در زمینه پررنگ کردن شرکت در مساجد توصیه کرد و نوشته بود از همگان می خواهم که مساجد را پر کرده و در صف های نماز جماعت و جمعه شرکت کنند و مبادا در این کار خدایی ناکرده کوتاهی نمایند.

انقلاب که پیروز شد داوود فقط 11-10 سال سن داشت با این همه او عشق و علاقه فراوانی به امام و انقلاب پیدا کرده بود که همین مساله هم باعث شد که او به عضویت بسیج درآید و بعد از آن هم برای دفاع از اسلام و قرآن علیرغم کمی سن و سال خود در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کند. همین دلیل شده بود که داوود در وصیت نامه اش از مردم درخواست کرده بود که امام عزیز را تنها نگذارند و پشتیبان او باشند.

شور و شوق حضور در جبهه و جهاد با دشمنان خدا داوود را در حالی به سعادت شهادت رساند که او تنها 16 سال سن داشت و مظلومانه و غریبانه در حالی که پیکرش مدت حدود 10 سال مفقودالاثر بود عاشقانه و بی ریا راهی سفر به آستان حضرت حق گردید و به قافله شهدای گلگون کفن پیوست.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.