رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

شهید حسین بیضائی - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید حسین بیضائی

Loading the player...

 

شهید «حسین بیضائی» در دوازدهم خرداد ماه سال 1339 در روستای محمد آباد شهرستان طبس به دنیا آمد.

او که در خانواده ای با اعتقادات محکم پرورش یافته بود در دوران طفولیت به همراه خانواده اش به تهران هجرت کرد و در آنجا دوران تحصیلات ابتدایی را با موفقیت طی نمود.

پس از مدتی اقامت در تهران او دوباره به روستای محمد آباد برگشت و ادامه تحصیلش در مقطع راهنمایی را در زادگاهش سپری کرد.

حسین بعد از اتمام مقطع راهنمایی به دلیل کمک به معیشت خانواده تحصیل را رها کرده و به کار و تلاش مشغول شد. دوران نوجوانی و جوانی حسین با شور آغازین روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همراه بود، حسین نیز که در سال های قبل از پیروزی انقلاب مبارزی جوان و فعال بود در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کرد و در پخش اعلامیه ها و نوارهای حضرت امام (ره) زحمات فراوانی کشید.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تشکیل کمیته انقلاب، حسین به صف پاسداران این کمیته پیوست و بعد از مدتی این نهاد را به قصد سنگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترک نمود.

همزمان با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران حسین نیز همراه و همگام با دیگر رزمندگان به جبهه اعزام شد و مدتی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت، بعد از آن او دوباره به زادگاهش برگشت و پس از چندی دوباره به سمت مناطق عملیاتی شتافت و این بار در جبهه خونین شلمچه حضور یافت تا اینکه پس از نبردی مردانه و دلاورانه سرانجام در چهارم خردادماه سال 1361 در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید.

*** شهید «حسین بیضائی» به روایت دوست شهید:

«اخلاق و برخورد خوب و شایسته حسین با مردم محله و جامعه باعث شده بود که همه کسانی که او را می شناختند از او به خوشرویی و خوش خلقی و مهربانی یاد کنند. او چه در محیط خانه و چه در میان مردم اخلاق خوب و پسندیده ای داشت و با همه با مهربانی برخورد می کرد.

حسین در دوران انقلاب با روحانیت ارتباط نزدیکی داشت و در شعارنویسی روی دیوارها فعالیت می کرد. مامورین که از فعالیت های مخفیانه او بو برده بودند او را زیر نظر گرفته و منتظر فرصت مناسبی بودند تا مچش را بگیرند و دستگیرش کنند ولی حسین هر بار با زیرکی خاص خودش و البته با نقشه های حساب شده آنها را ناکام می گذاشت.

حسین هیچوقت دست از کار و تلاش بر نمی داشت و در کنار روحیه سرشار از ایمانش کاری که در آن سازندگی نباشد را بی ثمر می دانست و خودش همیشه چه در پشت جبهه و چه در مناطق عملیاتی عاشقانه تلاش می کرد و خودش را خالق اسلام و امام می دانست .

هنوز صحبت های دلنشین حسین در خاطرمان باقی مانده که مردم را به حضور در جبهه و دفاع از امام و انقلاب فرا می خواند و حقیقتا خودش هم با اعتقاد در این مسیر گام بر می داشت. از روزی که امام خمینی (ره) فرمودند در حال حاضر مسئله اصلی ما جنگ است، حسین هم همیشه تاکید داشت که باید کارهای غیر ضروری را کنار گذاشت و به سوی کربلای جبهه ها حرکت کرد.

حسین در قسمتی از وصیت نامه اش نوشته بود من تا آخرین قطره خونم با دشمنان اسلام خواهم جنگید و از اسلام و میهنم دفاع خواهم کرد و گوش به فرمان امام خواهم داد».

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.