رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

شهید احمد محمدی - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید احمد محمدی

Loading the player...

 

شهید «احمد محمدی» در سال 1341 در خانواده ای مذهبی در روستای حجت آباد شهرستان طبس دیده به جهان گشود.

احمد تحصیلات ابتدایی اش را در روستای زادگاهش گذراند و در سال 1354 دوره تحصیلات متوسطه را تا سال سوم دبیرستان ادامه داد. وی از همان دوران کودکی دوستدار قرآن و عترت بود.

با شروع انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل عظیم الشان در راهپیمایی ها و تظاهرات فعالانه شرکت می کرد. بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل بسیج به فرمان امام راحل (ره) احمد مسئولیت عملیات و آموزش عقیدتی و نگهبانی پایگاه روستا را بر عهده گرفت.

بعد از آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران احمد نیز پس از طی دوره های آموزشی، رزمی و بهداری چندین نوبت عازم جبهه های نبرد حق علیه ظلمت شد.

او در اولین اعزامش به جبهه جنوب شتافت و پس از طی چند ماه خدمت در جبهه به وطنش برگشت و در سال 1361 با ادامه تحصیل موفق به اخذ دیپلم در رشته علوم انسانی گردید.

بعد از آن او دوره سه ماهه آموزش عقیدتی را در سپاه پاسداران مشهد سپری کرد و یک ماه هم جهت آموزش امور امدادگری در واحد بهداری سپاه مشهد حضور یافت. بعد از اتمام این دوره ها احمد جهت تدریس در کلاس های عقیدتی به واحد بسیج سپاه طبس و پایگاه شهید باهنر دشتغران مراجعه نمود و پس از مدتی دوباره به سوی جبهه ها و این بار به سمت جبهه کردستان شتافت و در بهداری منطقه به خدمت مشغول شد.

تا اینکه سرانجام در 15 فروردین ماه سال 1363 پس از مدت ها رشادت و دلاوری به هنگام پاکسازی منطقه عملیاتی در منطقه عمومی کردستان در هنگام درگیری با گروهک های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله دشمن به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.

پیکر پاک و مطهر شهید احمد محمدی در 28 فروردین ماه سال 1363 در شهرستان طبس تشییع گردید و در گلزار شهدای دشتغران به دامن خاک سپرده شد.

*** شهید «احمد محمدی» به روایت بستگان شهید:

احمد از همان دوران کودکی و نوجوانی تقید خاصی به شرکت در جلسات قرآن و مراسم عزاداری داشت و همین مساله باعث شده بود که فعالانه در این زمینه ها حضور داشته باشند، احمد علاوه بر اینکه موذن مسجد روستا بود در برگزاری و شرکت در مراسم دعای کمیل، ندبه، توسل و سایر ادعیه هم خالصانه زحمت می کشید. ماه مرضان هم بر اساس سنتی که از قدیم الایام در روستا جاری بود همیشه سخنرانی های شب های ماه مبارک رمضان را انجام می داد.

انقلاب که شروع شد  فعالیت های احمد هم رنگ و بوی انقلابی گرفت. او بعد از انقلاب هم فعالیت های مذهبی خودش را ادامه داد و مدتی به عنوان مسئول آموزش عقیدتی پایگاه به بچه های پایگاه هفته ای سه شب قرآن و مسائل عقیدتی را آموزش می داد. در دوران جنگ هم احمد علاوه بر آموزش هایی که در حوزه نظامی و امدادگری دیده بود از گذراندن دوره آموزشی عقیدتی هم غافل نشد تا بهتر و بیشتر بتواند در این زمینه خدمت کند.

احمد حتی در وصیت نامه اش هم دیگران را به قرآن و نماز و دعا سفرش کرده بود. او در بخشی از وصیت نامه اش نوشته بود سوگند یاد می کنم که از اسلام و قرآن کریم و ولایت فقیه دفاع کنم و سرانجام هم احمد در راه دفاع از اعتقادات راسخ خودش به خون غلتید و عاشقانه خون سرخش را تقدیم راه اسلام و انقلاب کرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.