رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهید احمد غلامحسینی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید احمد غلامحسینی

Loading the player...

 

شهید «احمد غلامحسینی» در سال 1342 در خانواده ای مذهبی و در شهرستان طبس دیده به جهان گشود.

او پس از طی دوران طفولیت در آغوش گرم خانواده، وارد سنگر علم و دانش گردید و تحصیلات خود را تا کلاس چهارم دبیرستان ادامه داد.

همزمان با وزیدن نسیم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران احمد نیز در تظاهرات و راهپیمایی ها فعالانه شرکت می کرد. او که در آن ایام در سنین نوجوانی بود بعد از پیروزی انقلاب و با تشکیل بسیج به فرمان امام راحل عظیم الشان (ره) یکی از پایه گذاران پایگاه بسیج چهارده معصوم (ع) بود و در این پایگاه فعالیت های زیادی در زمینه های فرهنگی و نظامی انجام داد.

همزمان با شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران، احمد نیز همگام و همراه با خیل علاقه مندان به دفاع از اسلام و انقلاب پس از طی دوره آموزش نظامی به فرمان رهبر انقلاب لبیک گفت و پا در میدان جهاد و مبارزه بر علیه دشمنان اسلام گذاشت.

او پس از 40 روز مبارزه و نبردی بی امان در مناطق جنگی سرانجام در دوم آبان ماه سال 1361 در عملیات ظفرمندانه مسلم بن عقیل شرکت نمود و پس از رشادت ها و فداکاری های زیاد بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

*** شهید احمد غلامحسینی به روایت خانواده شهید:

احمد گر چه در سنین نوجوانی پدر و مادرش را در زلزله سال 57 طبس از دست داده بود، اما اعتقادات و توجه خاص احمد به مبانی و احکام اسلام ریشه در تعالیم خانواده و به ویژه پدر و مادرش داشت. احمد ضمن شرکت در محافل و مجالس مذهبی توجه خاص هم به انجام واجبات داشت و با دقت در انجام دادن آنها تلاش می کرد.

احمد فعالیت مستمری در کتابخانه 22 بهمن داشت و فردی اهل مطالعه و تحقیق بود، با تشکیل بسیج احمد هم عاشقانه داوطلب شد که به جبهه اعزام شود هیچگاه ذوق و شوق احمد برای رفتن به جبهه موقع اعزام از خاطرمان نمی رود که احمد پس از گذراندن دوره آموزشی عازم جبهه های نبرد نور علیه ظلمت شد.

احمد که از همان دوران نوجوانی فعالیت خودش را در جهت شکوفایی انقلاب آغاز کرده بود عشق و علاقه وافری به حضرت امام خمینی (ره) داشت و همیشه در نامه هایی که از جبهه می فرستاد به این مطلب تاکید می کرد که از طرفداری از امام ، انقلاب و اسلام کناره گیری نکنید.

احمد تمام سخنان امام را به دقت گوش می داد و برای آن ارزش قائل بود تا جایی که می توانست آن سخنان را در عمل پیاده می کرد و آن را به دیگران هم توصیه می کرد. همین عشق و علاقه احمد به امام و انقلاب بود که می گفت ما با اعتقاد و ایمانی قوی به سوی جبهه ها می رویم.

احمد همیشه دیگران را به شرکت در جبهه تشویق می کرد و در پاسخ دعوت امام برای حضور در جبهه خودش هم دو نوبت به مناطق جنگی رفت. سرانجام هم نشان داد که در راه دفاع از اسلام و انقلاب و پیروی از فرامین امام خمینی (ره) حتی حاضر است از جان خودش هم بگذرد و احمد با شهادت خودش به همگان اثبات کرد که لحظه ای دست از آرمان های امام راحل (ره) برنخواهد داشت.