سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

شهید احمد آتشدست

شهید احمد آتشدست


 

شهید احمد آتشدست در سال 1339 در خانواده ای متدین و در روستای خونیک از توابع شهرستان نهبندان به دنیا آمد؛ و از آنجا که از استعداد سرشاری برخوردار بود همزمان با آغاز تحصیل در دبستان به آموختن قرآن مجید پرداخت و در مدت کوتاهی با مفاهیم این کتاب آسمانی آشنا گردید. پس از طی دوران ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد و در همین اوان افتخار آشنایی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که در آن زمان به عنوان تبعید در ایرانشهر به سر می برد نصیب وی گردید.این موهبت غیر منتظره برای احمد که نوجوانی فرهیخته و با کمال بود، راه سعادت و خوشبختی را گشود و با تلمذ در محضر آن استاد نابغه آنچه را که می باید آموخت و در اندک زمانی در صف اول مبارزه با رژیم طاغوت در استان سیستان و بلوچستان زبانزد خاص و عام گردید. بارها از سوی دستگاه اهریمنی ساواک مورد آزار و اذیت و شکنجه واقع شد.او پس از پایان تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی اصفهان گردید، محیط آماده دانشگاه برای احمد موقعیت مناسبی ایجاد نمود که فعالیت های سیاسی اش را گسترش دهد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تعطیلی دانشگاه ها، فعالیت های اجتماعی خود را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، جهاد سازندگی و امور تربیتی آموزش و پرورش آغاز نمود و این در حالی بود که همچنان از استاد و رهبرش پیوسته الهام می گرفت.پس از بازگشایی دانشگاه ها برای ادامه تحصیل به اصفهان مراجعت نمود و برای سالم سازی فضای دانشکده پزشکی اصفهان از هیچ کوششی فروگذار ننمود. همزمان با شروع جنگ تحمیلی بارها عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و با رشادت های دلیرانه خود افتخارات بسیاری را کسب نمود.چهل روز قبل از شهادت سعادت آن را یافت که در بیت مقام معظم رهبری صیغه عقد ازدواجش با یکی از دانشجویان همفکر و مرامش به وسیله حضرت آیت الله خامنه ای جاری گردد.پس از مراسم ازدواج برای آخرین دیدار با خانواده عازم ایرانشهر شد و پس از آن جهت شرکت در عملیات والفجر یک عازم میدان نبرد گردید و به عنوان فرمانده پدافند دشت فکه به انجام وظیفه پرداخت. سرانجام این مجاهد خستگی ناپذیر که درس ایثار و شهادت را در مکتب عشق آموخته بود در ظهر روز بیستم بهمن 1361 هنگامی که به منظور اقامه نماز ظهر و عصر به همراه همرزمش شهید مجید شجاعی در حال حرکت بود سینه مالامال از عشقش آماج گلوله های دشمن زبون گردید و روح پاکش به سوی عرش برین به پرواز در آمد.

فرازهایی از وصیت نامه شهید:

ـ نامم شهید، فرزند اسلام، شماره شناسنامه ام به عدد مظلومان و شهدای تاریخ، سلاحم ایمان، راهم کربلای الی الله، شرفم خون.

ـ پشتیبان انقلاب باشید، اتحاد خود را حفظ کنید، پاسدار راه حق باشید. با منافقین و فرصت طلبان مبارزه کنید، تقوا را فراموش نکنید، مخلصانه پیرو ولایت فقیه باشید.

ـ سلام مرا به امام و آقای خامنه ای برسانید و به ایشان عرض کنید احمد خلاف انتظار شما گام بر نداشت و از راهنمایی های شما ممنون بود  .

.

در نگاه بیشتر ببینید