جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

شهر به شهر - نمایش محتوای صدا

 

 

شهر به شهر

Loading the player...
شهر به شهر

توجه شبکه استانی به تمامی شهرستان های استان با رعایت اصل عدالت و تساوی و معرفی ظرفیت ها و توانمندی ها در کنار طرح مشکلات و کمبودها ، سیاستی است که همواره در دستور کار جدی رسانه قرار داشته و به ویژه در سالی که مزین شده به نام « دولت و ملت ، همدلی و همزبانی » تأثیر بسزایی در تحقق شعار سال و رشد هماهنگ و همگون استان خواهد داشت .

از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی با تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان « شهر به شهر » که با حضور مردم و مسئولین در شهرستان های استان ضبط می شود ، در جهت تحقق این مهم گام بر می دارد .

هدف از تولید برنامه شهر به شهر « معرفی توانمندی­ها و بیان مشکلات شهرهای استان خراسان جنوبی در حوزه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی با حضور مردم و مسئولین » است که در نهایت منجر به « ایجاد اعتماد متقابل بین مردم و مسئولان ، امیدآفرینی ، بیان واقعی مشکلات و پیگیری برای رفع آنها » خواهد شد .

در این برنامه ، یک گروه برنامه ساز به شهرهای مختلف استان سفر می­کنند . با حضور مردم و مسئولان شهر در یک مکان عمومی ، یک میزگرد رادیویی برگزار می­گردد . تریبون آزاد برای مردم حاضر در جلسه پیش بینی شده و مردم سؤالات خود را به صورت مستقیم از مسئولان می پرسند و مسئولان نیز به سؤالات آنان پاسخ می­دهند . مجری برنامه مدیریت این میزگرد را بر عهده دارد . سؤالات مردمی عمدتاً در حیطه مشکلات شهر اعم از مسائل اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی است . مسئولان حاضر در  جلسه نیز عموماً اعضای شورای اداری شهر ( شامل فرماندار ، بخشدار ، مدیر جهاد کشاورزی ، مدیر مسکن و شهرسازی ، مدیر بهداشت و .... ) می باشند .

در ابتدای هر برنامه مسئولان خود را معرفی می­کنند و سپس یکی از مسئولان محلی مانند فرماندار یا مسئول میراث فرهنگی توضیح اجمالی در خصوص ویژگی های جغرافیایی ، توانمندی­های اقتصادی و ... شهر را ارائه می ­دهد . سپس سؤالات مردمی پرسیده می­شود و مسئولان به سؤالات پاسخ می­دهند . در هر برنامه مسائل آن شهر بحث می­شود و مسئولان به تحلیل مسائل می­پردازند و همچنین وعده­های قبلی در برنامه­های گذشته نیز پیگیری می­شود .

مدت زمان این برنامه 40 دقیقه است و تعداد 46 برنامه در سال جاری تولید خواهد شد .

شما هم استانی های عزیز می توانید این برنامه را در ساعت 13:10 روزهای سه شنبه هر هفته ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) شنونده باشید . تکرار برنامه نیز ساعت 13:10 روز جمعه خواهد بود .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده ، نویسنده و مجری برنامه « زهرا بهروزی فر » است .

« ملیحه کاووسی » دستیار تهیه و « محمدحسین برهانی » صدابردار برنامه هستند .