سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

شنا کردن در تاسیسات آبی، ممنوع - نمایش محتوای خبر

 

 

شنا کردن در تاسیسات آبی، ممنوع

شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی برای خطر غرق شدگی در اثر شنا کردن در تأسیسات آبی استان، به ویژه شبکه های آبیاری و زهکشی هشدار داد

شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی برای خطر غرق شدگی در اثر شنا کردن در تأسیسات آبی استان، به ویژه شبکه های آبیاری و زهکشی هشدار داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: همه ساله با شروع فصل گرما برخی از شهروندان بدون توجه به علائم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر، مبادرت به شنا در سدها، کانال های آبیاری و زهکشی و همچنین بندهای انحرافی می کنند که این سهل انگاری ها موجب بروز خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری می شود.
حسین امامی با بیان اینکه این تأسیسات صرفا برای آبرسانی طراحی و احداث شده و برای شنا کردن مناسب نیست، افزود: تأسیسات و محل های ذکر شده دارای حریم قانونی است و ورود به حریم آنها و شنا در آن ممنوع است.

وی تأکید کرد: به شهروندان و ساکنان این مناطق توصیه می شود به علائم هشدار دهنده توجه کنند، تا شاهد حوادث تلخ و جبران ناپذیر نباشیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: این شرکت و واحدهای تابعه آن در صورت بروز حادثه در مناطق ذکر شده  هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی