سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شناسه دار شدن 2700 روستای خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسه دار شدن 2700 روستای خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی در شورای برنامه ریزی توسعه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ظرفیتهای خوبی در روستاهای استان وجود دارد که نباید فراموش شود گفت: بدنبال تدوین شناسنامه ظرفیتها وپتانسیلهای روستایی خراسان جنوبی هستیم.

معتمدیان افزود: با تدوین این شناسنامه ظرفیتهای معدنی ،گردشگری ،کشاورزی هر روستا شناسانده میشود و دستگاههای متولی باید در تدوین این شناسنامه همکاری کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه 49 رصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل میدهند محرومیت واشتغال در روستاها را دونکته مهم دانست وگفت: از 40 سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه زیر ساختی انجام شده است واکنون در روستاهای زیر 20خانوار که توجیه اقتصادی نداشته است مشکلاتی وجود دارد که باید انها نیز حل شود.

استاندار همچنین افزود: معیشت مردم یکی دیگر از مشکلات جدی مردم است و اشتغال استان مخصوصا در روستاها  متناسب با جمعیت نبوده است در حالیکه 1700روستای استان خالی از سکنه شده است.

وی همچنین حضور بسیج ،بتنیاد مستضعفان وقرار گاه پیشرفت و ابادانی در روستاها را بسیار خوب ارزیابی کرد وافزود: برای این روستاها هزینه هایی انجام می شود اما بصورت پراکنده است که باید این مشکل نیز برطرف شود .

استاندار خراسان جنوبی همچنین به ظرفیت استان در خصوص دام سنگین اشاره کرد وگفت: اقلیم استان سبب شده که 20هزار نفر شتر در خرسان جنوبی زیست کننند که باید در این زمینه سرمایه گذاری هایی انجام شود