جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

شناسایی 3 هزار هنرمند صنایع دستی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی 3 هزار هنرمند صنایع دستی در خراسان جنوبی

3 هزار هنرمند صنایع دستی شناسایی شدند .

رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در نشست خبری که به مناسبت هفته صنایع دستی برگزار شد، گفت: با شناسایی این صنعتگران، علاوه بر صدور کارت مهارت و بیمه در فروش تولیدات آنها نیز همکاری خواهد شد.

رمضانی، مهاجرت، تولیدات جایگزین و واردات را از عوامل آسیب زا به صنایع دستی هر منطقه دانست و گفت: مردم با خرید و رسانه ها با فرهنگ سازی باید مسئولان را برای حمایت و رونق صنایع دستی یاری دهند.

عباس زاده ، معاون گردشگری میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان هم از اختصاص 50 میلیون تومان برای احیاء صنایع دستی در دهسلم نهبندان خبر داد و گفت: عبا بافی، حصیر بافی و سیاه چادر در این روستا با برگزاری دوره های آموزشی احیا می شود.

عباس زاده با تاکید بر بازاریابی و برندسازی صنایع دستی استان افزود:  برای برندسازی باید ابتدا استانداردسازی کمی و کیفی انجام شود، آشنایی مدیران مراکز اقامتی استان  برای معرفی صنایع دستی ، تاکید بربسته بندی مناسب بازاریابی صنایع دستی در  در استانهای گردشگر از جمله یزد ،مشهد و استقرار بازارچه دائمی در بازارچه ماهیرود را از برنامه ها برای بازاریابی دانست.

همچنین در این نشست تجلیل از صنعتگران، برپایی نمایشگاه عکس، رونمایی از کتاب دوزبانه صنایع دستی، راه اندازی بازارچه های صنایع دستی و خانه ترویج صنایع دستی در خانه پردلی بیرجند، افتتاح موزه مردم شناسی در طبس و افتتاح مرکز آموزش صنایع دستی در سرایان و نهبندان ازجمله برنامه های هفته صنایع دستی در استان اعلام شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای خراسان جنوبی