جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

شناسایی ۳۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی ۳۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار صداوسیما، بشناسایی ۳۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبیا بیان اینکه در شبانه روز گذشته از ۴۵۲ آزمایش کرونا در استان ۳۱۹  آزمایش، مثبت قطعی اعلام شد گفت: از ۳۱۹ مبتلای جدید به کرونا، ۶۰  نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۲۵۹ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شدند.

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۲۴ مورد در بیرجند، ۲۶ مورد فردوس، ۲۴ مورد طبس، ۲۴ مورد نهبندان، ۳۶ نفر از قاین، ۶ مورد درمیان، ۶ مورد سربیشه، ۵ مورد سرایان، ۴۳ مورد زیرکوه، ۱۹ مورد بشرویه و ۶ نفر از خوسف شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۹۳ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از این تعداد ۲۷۶ نفر مبتلا قطعی بیماری کرونا و ۶۱ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

مهدی زاده افزود: حال عمومی ۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۸۰ بیمار با حال عمومی خوب ترخیص شدند که ۳۰ نفر از این بیماران دارای تست مثبت کرونا بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: با ثبت ۱۷ مورد جدید فوت بر اثر کرونا در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا به ۴۹۸ مورد در خراسان جنوبی رسید.

وی گفت: تا کنون ۲۶ هزار و ۸۷۱ آزمایش کرونا در استان انجام شد که جواب تست ۱۱ هزار و ۱۵۱ نفر مثبت اعلام شد