جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

شناسایی ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه‌روز گذشته  ۲۵۴ آزمایششناسایی بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی جدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که از این تعداد ۱۸۶مورد مثبت قطعی بود.

دکتر مهدی زاده افزود: از ۱۸۶ بیمار جدید شناسایی شده، ۶۴ بیمار در بیمارستان‌ها بستری اند و  ۱۲۲ نفر نمونه گیری سرپایی شدند.

وی گفت: از ۱۸۶  بیمار جدید شناسایی شده ۷۱ نفر مربوط به شهرستان بیرجند، یک نفر نفر فردوس، ۴۸ نفر قاین، ۴۳ نفر طبس، ۱۳ نفر نهبندان، ۶ نفر درمیان، یک نفر  نفر سربیشه، دونفر   نفر سرایان و یک نفر زیرکوه است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در ۲۴ساعت گذشته همچنین  ۸ نفر دیگر در اثر کرونا در استان فوت کردند که ۵ مورد مربوط به بیرجند،دو مورد خوسف و یک نفر مربوط به سرایان است.
وی با بیان اینکه همچنین در بروز رسانی سیستم گزارش  ۷ مورد فوت ثبت نشده که در خارج از استان رخ داده به استان اعلام شده که ۴ مورد مربوط به بیرجند، ۲ مورد طبس، و یک مورد از بشرویه است .
وی گفت: با فوت این ۱۵ مورد جدید، تعداد کل فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به  ۳۲۷ نفر افزایش یافت.

دکتر مهدی زاده گفت: هم اکنون۴۴۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این تعداد ۲۹۷  نفر مبتلا به کرونا هستند.

همچنین از  ۲۹۷ بیمار مبتلا به کرونا  ۴۵ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری اند که از این تعداد، حال۱۶  نفر وخیم است.