سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

شناسایی ۱۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی ۱۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت : در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۲ آزمایش شناسایی ۱۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبیجدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که از این تعداد جواب ۱۴۷ آزمایش مثبت اعلام شد.
دکتر دهقانی افزود : از ۱۴۷ بیمار جدید شناسایی شده، ۳۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری اند و ۱۱۴ مورد نمونه گیری سرپایی انجام شده است.
وی گفت : ۷۸ نفر از مبتلایان جدید شناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند، ۱۶ نفر طبس و قاین، ۱۴ نفر سرایان، ۸ بیمار مربوط به درمیان، ۷ نفر فردوس، ۵ نفر خوسف، نهبندان ۲ نفر و یک نفر مربوط به شهرستان سربیشه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود : هم اکنون ۳۶۳ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری اند که از این تعداد ۲۱۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.
دکتر دهقانی گفت : از بیماران کرونای بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۷ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری که حال ۹ نفر از آنان مساعد نیست.
وی افزود : همچنین با فوت ۳ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته ، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۲۴۹ مورد افزایش یافت.