جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

شناسایی طرح‌های اشتغالزا در روستای نایبند طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی طرح‌های اشتغالزا در روستای نایبند طبس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، معتمدیان روزگذشته در سفر به شهرستان طبس و بازدید از روستا‌های نایبندشناسایی طرح‌های اشتغالزا در روستای نایبند گفت : تلاش می‌کنیم با حمایت‌هایی که از طرف دولت انجام می‌شود بتوانیم بخش گردشگری منطقه را که از اهمیت بالایی برخوردارست فعال کنیم.
وی در خصوص مسائل گردشگری روستا افزود : از طریق اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری میشود تا به طور ویژه به این موضوع ورود کنند و طرح‌های مطالعاتی انجام دهند که موجب رونق و ایجاد اشتغال در روستا شود.
استاندار گفت : گاز رسانی به روستا‌های نایبند و زردگاه با توجه به اینکه پروژه خط انتقال گاز دیهوک از مسیر بشرویه آغاز شده ، پس از اتمام این طرح مخازن گاز سی ان جی دیهوک به روستای نایبند انتقال داده خواهد شد و تا ان زمان پروژه شبکه داخلی در روستا‌ها انجام خواهد شد تا اهالی این روستا‌ها نیز از نعمت گاز بهره‌مند شوند.
معتمدیان در خصوص تامین برق نایبند نیز افزود : با توجه به موافقت‌های اولیه‌ای و جذب اعتبارات ملی تا دو سال آبنده این طرح توسط شرکت توزیع برق عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
وی در خصوص اجرای طرح فاضلاب روستا و زیباسازی روستا و تأمین اینترنت نیز قول پیگیری داد.
اشتغال و مسکن جوانان روستایی، تکمیل طرح هادی و بهسازی و مرمت بنا‌های تاریخی، گازرسانی به روستای نایبند و زردگاه، راه اندازی ایستگاه اتش نشانی در روستا با توجه به بعد مسافت و وقوع حوادث جاده‌ای در این منطقه کویری، توجه ویژه به گردشگری و صنایع دستی روستا، تامین زیرساخت اینترنت پرسرعت و همچنین تلفن ثابت و ساخت مسکن محرومان و بهسازی و اسفالت راه روستایی زردگاه و بهسازی ورودی روستای نایبند از جمله خواسته‌های مردم این منطقه بود.
بازدید از بافت تاریخی روستای نایبند، بازدید از روستای زردگاه، بازدید از منطقه طبیعی و گردشگری اب گرم دیگ رستم از دیگر برنامه‌های استاندار و همراهان در منطقه نایبند بود.