سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

شناخت کاندیداها - نمایش محتوای انتخابات

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شناخت کاندیداها

شناخت کاندیداها


Loading the player...

 

در بازه زمانی قانونی تعریف شده برای تبلیغات مجلس شورای اسلامی و با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات، بازار تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی نیز داغ تر می شود. از در و دیوار و خیابان ها گرفته تا روزنامه ها، سایت ها، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و ... همه و همه بستری شده برای تبلیغات کاندیداها.

در میان این همه تبلیغات، افرادی که قصد دارند نماینده خود را انتخاب کنند دچار سردرگمی می شوند، اینکه آیا باید به اخبار رسانه ها توجه کرد و یا به سخنرانی و صحبت های کاندیداها و چه بسا که در این میان حرف ها و اخبار ضد و نقیضی هم به گوش می رسد و این امر شناخت و انتخاب را دشوار می کند.

در شهرهای کوچک شناخت راحت تر است؛ چرا که معمولا دسترسی به کاندیداها راحت تر است و امکان دیدن و شناخت ایشان و خانواده ها و اطرافیان آنها، فعالیت ها، نحوه ارتباط آنان با مردم و ... بیشتر وجود دارد و لذا می توان به شناخت دقیق تری دست یافت.

اما در شهرهای بزرگ شناخت کاندیداها فرآیندی سخت تر و پیچیده تر است؛ ولی شناخت غیرممکن نیست.

گاه برخی می گویند اگر کاندیدا مشهور و شناخته شده باشد، شناخت لازم نیست و می توان به آنها رای داد؛ ولی باید دقت کرد کاندیدا به چه چیزی شهرت دارد؟ آیا اینکه در حرفه و شغل قبلی خود مشهور باشد، به عنوان مثال پزشک،مهندس، ورزشکار، هنرمند و ... مشهوری باشد کافی است؟. در پاسخ باید گفت فرد باید به عنوان «نخبه» مشهور باشد. یعنی در همه مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... نخبه باشد و باید در فعالیت های مختلف خودش را معرفی کرده باشد.

ولی چگونه افراد نخبه گمنام می توانند به مردم معرفی شوند . احزاب می توانند برای معرفی افراد در طول زمان کمک کنند و به مرور این شخصیت ها را به مردم معرفی نمایند و آنها را برای کاندیدا شدن آماده کنند. بنابراین اینگونه اخبار را باید در طول زمان دنبال کرد تا بتوان به شناخت دقیق تری دست یافت.

اما این نحوه شناخت کمی زمان می برد، پس در یک فرصت کوتاه چگونه می توان به شناختی نسبی از افراد دست یافت. آیا کسی که بیشتر تبلیغات می کند می تواند فردی اصلح باشد؟

یا کسی که وعده ها و شعارهای بسیار می دهد و چه بسا وعده هایی که اصلا در حیطه کار و فعالیت مجلس شورای اسلامی نیست که در این صورت چنین فردی قطعا مناسب نمایندگی مجلس شورای اسلامی نخواهد بود.

از افراد مورد اعتماد و اهل تحقیق که در اطراف خود می شناسیم می توانیم در مورد کاندیداها تحقیق کنیم و ببینیم نظر آنها چیست و به چه کسی رای می دهند و ....

همچنین می توانیم رسانه های بیگانه را مشاهده کنیم که ببینیم از چه کسی حمایت می کنند که ما به آنها رای ندهیم چون منافع ما با منافع خارجی ها اصولا ربطی به هم ندارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.