سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

شناخت پیامهای غدیر ، راه نجات از مشکلات - نمایش محتوای خبر

 

 

شناخت پیامهای غدیر ، راه نجات از مشکلات

جوامع اسلامی باید با شناخت پیامهای غدیر، راه نجات از مشکلات را بیابند .

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ، نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری در مراسم جشن غدیر در مسجد الغدیر معصومیه بیرجند با بیان این مطلب گفت : توجه به خطبه های غدیر ، درس چگونگی زیستن ، و پیام آن وحدت و یکپارچگی ، عبودیت پروردگار و پذیرش ولایت الهی است .

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تأکید بر پیوند اخوت ، افزایش خوبی ها ، دید و بازدید ها و رفع کدورت ها در عید بزرگ غدیر افزود : باید در این عید سعید ، دل خود را با دوستی امیر المؤمنین(ع) گره بزنیم و از برکات آن بهره هر چه بیشتر ببریم .

وی با بیان اینکه ولایت علی (ع) همان ولایت رسول الله (ص) است گفت : به گفته امام راحل ، ولایت فقیه هم همان ولایت حضرت رسول (ص) و امیر المؤمنین (ع) است .

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام ولایی است افزود : در نظام ولایی باید تمام احکام و قوانین بر اساس آموزه های دینی باشد و ما در این نظام ولایی ، هیچ ولایتی و حکومتی غیر از حاکمیت الهی را نمی توانیم بپذیریم . 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت : ما نظام سلطه را نمی پذیریم چرا که مشکل نظام سلطه با حاکمیت الهی و ولایت فقیه است، اما اراده الهی بر آن است که با وجود تمام توطئه های استکبار علیه ولایت فقیه و ملت اسلامی ، نظام اسلامی و مردم آن عزتمند و مقتدر هستند .

وی با اشاره به حادثه منا افزود : این فاجعه به علت بی مسئولیتی آل سعود رخ داد و سبب شد که حاجیان در اوج مظلومیت و با لب تشنه به آسمانها پر بکشند و باید حق این مظلومان از ظالمان گرفته شود .

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تسلیت به خانواده های قربانیان حادثه منا ، از آنان خواست به یاد حضرت زینب (س) ، امام سجاد (ع) و واقعه عاشورا صبور باشند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی