جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

شمیم وحی - نمایش محتوای صدا

 

 

شمیم وحی

Loading the player...
شمیم وحی

«شمیم وحی» عنوان ویژه برنامه ای با محوریت آموزه های قرآنی است که در 27 برنامه 25 دقیقه ای از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تقدیم مخاطبین عزیز می شود.

رویکرد این برنامه «گسترش فرهنگ قرآنی و آشنایی با مفاهیم والای قرآن در جامعه به منظورانس با قرآن و به کارگیری آن در زندگی» است. در هر برنامه یک موضوع قرآنی انتخاب شده و مورد بررسی قرار می گیرد . سعی می شود موضوعاتی کاربردی انتخاب شود که با شناخت هدایت و مفاهیم قرانی در خصوص این موضوع و به کارگیری آنان در زندگی روزمره، بتوان به زندگی بهتری دست یافت. برخی از این موضوعات عبارتند از : تاثیر با قرآن بودن در زندگی، ساده زیستی و دوری از تجملات، دوری از حرام، رزق و روزی حلال، جایگاه پدر و مادر در قرآن، نحوه تربیت فرزندان، شیرینی فرزند بیشتر، امانت داری، خوش خلقی و رفتار صحیح اجتماعی، تاثیر یاد مرگ بر رفتار انسانها ، ازدواج و ...

بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از :

- تجوید قرآن: مجری کارشناس در هر برنامه یکی از قواعد تجوید قرآن را بیان می کند. مانند شیوه تلفظ حروف عربی، معرفی حروف ناخوانا، معرفی حروف مقطعه و شیوه خواندن و ... که آموزش ایشان به روخوانی صحیح قرآن و ترتیل آن کمک می کند. این قواعد به صورت سلسله وار در هر برنامه دنبال می شود. همچنین به سوالات مخاطبان در خصوص تجوید قرآن پاسخ داده می شود.

- گزارش: در هر برنامه یک بخش گزارشی تولید و پخش می شود. در این بخش گزارشگر با مراجعه به موسسات قرآنی به معرفی این موسسات می پردازد و گزارش هایی از برنامه های قرآنی و موفقیت های این موسسات تهیه می کند و یا اینکه با حافظان و قاریان قرآن و استعدادهای برتر قرآنی مصاحبه می کند. 

- تفسیر قرآن: کارشناس برنامه یکی از آیات قرآن را انتخاب می کند و با استفاده از فرامین دینی و کتب تفسیر علمای برجسته کشوری به تفسیر آن آیه می پردازد.

- نغمات و همخوانی آئینی: بخش های مختلف برنامه از طریق نغمات و همخوانی های آئینی مانند صلوات، اسماء الحسنی، تواشیح و ... به هم متصل می گردد.

- تلفن ها و پیامک ها: از تلفن ها و پیامک های مخاطبان در فواصل برنامه استفاده می شود.

برنامه شمیم وحی در ساعت 12:10 روزهای پنجشنبه هر هفته از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تقدیم هم استانی های عزیز می شود. تکرار این برنامه نیز ساعت 21:00 روزهای یکشنبه هر هفته پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی و نویسندگی این برنامه را «فاطمه خسروی» برعهده دارد .

مجری کارشناس برنامه «جمشید سورگی» و گزارشگر آن «محمدحسین برهانی» برنامه هستند .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
لطفا در این برنامه به این موضوع بپردازید که چطور... اسماعیلی ۱۳۹۴/۰۹/۹ ۰۸:۰۶

اسماعیلی
لطفا در این برنامه به این موضوع بپردازید که چطور می توانیم کودکانمان را بیشتر با قران مانوس کنیم و برای شروع حفظ قران از کودکی چه باید کرد؟.
در صورت امکان کتاب های مرتبط با این حوزه نیز معرفی گردد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۹ ۰۸:۰۶