رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

شمیم وحی - نمایش محتوای صدا

 

 

شمیم وحی

Loading the player...
شمیم وحی

« شمیم وحی » عنوان ویژه برنامه ای است که در 43 قسمت 25 دقیقه ای در شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی تولید و پخش می شود . رویکرد این برنامه « گسترش فرهنگ قرآنی و آشنایی با مفاهیم والای قرآن در جامعه به منظورانس با قرآن و به کارگیری آن در زندگی » است .

شمیم وحی به صورت ضبطی تولید و در ساعت 12:10 روزهای پنجشنبه هر هفته پخش می شود . در هر برنامه یک موضوع قرآنی انتخاب شده و مورد بررسی قرار می گیرد . آیتم های متنوعی نیز در هر برنامه پخش می شود که عبارتند از :  

- آموزش تجوید قرآن : در این بخش مجری کارشناس برنامه به بیان مطالب آموزشی در مورد تجوید قرآن می پردازد .

- کارشناسی موضوعی : در هر برنامه یکی از مفسران قرآن استان ، به تفسیر آیه هایی از قرآن که متناسب با موضوع برنامه انتخاب شده ، می پردازد .

- گزارش موضوعی : در این بخش گزارشگر برنامه به معرفی مراکز آموزشی قرانی در سطح استان می پردازد و یا با مردم در مورد موضوع برنامه مصاحبه می کند .

- معرفی چهره های برتر قرآنی : در این بخش چهره های برتر قرآنی ، حافظان و قاریان برتر استان در کلیه شهرستان های استان به صورت تلفنی و یا حضور در استودیو معرفی می شوند .

- مسابقه قرآنی : در هر برنامه یک سوال قرآنی مطرح می شود که مخاطبان به صورت تلفنی پاسخگوی آن هستند .

- تلفن و پیامک مخاطبان و پخش تواشیح و هم خوانی نیز از دیگر بخش های برنامه هستند .

سعی می شود موضوعاتی کاربردی برای برنامه انتخاب شود که برخی از آنها عبارتند از : تاثیر با قرآن بودن در زندگی ، جایگاه پدر و مادر در قرآن ، اسراف و جایگاه اسراف کاران ، ساده زیستی و دوری از تجملات و نگاه قرآن به قناعت ، دوری از حرام و استفاده از حلال ، نحوه تربیت فرزند و شیرینی فرزند بیشتر ،  امانت در قرآن – شیوه امانتداری -آیات قرآنی در زمینه امانت داری ، جایگاه مسجد ، تاکید بر خلق خوش و رفتار صحیح اجتماعی ، توصیه قرآن به ازدواج ، تاثیر یاد مرگ بر رفتار انسانها  ، دوری از حرام و استفاده از حلال و ... .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده و نویسنده : فاطمه خسروی

مجری کارشناس : جمشید سورگی

گزارشگر : محمد حسین برهانی