رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

شب های پر ستاره - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب های پر ستاره

Loading the player...

با توجه به نقش مهم شادی در سلامت روانی جامعه، یكی از اهداف، مأموریت‌ها و وظایف رسانه ایجاد فضایی شاد، مفرح، آرام ‌بخش و امیدآفرین تعریف شده تا با توجه به نیازهای اقشار مختلف جامعه در حوزه سرگرمی و تولید برنامه طنز فاخر، زمینه ایجاد شادابی، شادمانی و نشاط در جامعه گردد. بی تردید این امر سلامت، سعادت و پیشرفت جامعه را به دنبال داشته و در كاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در جوانان و نوجوانان مؤثر خواهد بود.  

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) نیز با حضور در جمع مردم و اجرای ویژه برنامه «شب های پر ستاره» در این راستا گام برداشته است.

«شب های پر ستاره» با رویکردی«شاد و مفرح و با هدف ایجاد فضایی آرامش ‌بخش و امیدآفرین»، با حضور دو مجری در جمع تعداد زیادی از خانواده ها و در محل اماکن تاریخی گردشگری شهر اجرا می شود.

در هر برنامه یک مهمان ویژه (بازیگر، ورزشکـار و یا خواننده برجسته) از خارج استان دعوت می شود و در چند بخـش با ایشان گفتگو خواهد شد.

با حضور خوانندگان استانی (و یا خوانندگان خارج از استان) یک قطعه موسیقی پاپ و یک قطعه موسیقی سنتی در محل مراسم اجرا خواهد شد.

در هر برنامه دو بخش نمایشی طنز با حضور دو بازیگر در محل مراسم اجرا خواهد شد.

سه بخش مسابقه پیش بینی شده که با شرکت حضار مراسم در طول برنامه اجرا می شود. این مسابقات عبارتند از: "یک مسابقه با حضور نوجوانان حاضر در مراسم و با موضوعات مختلف"، "یک مسابقه با حضور جوانان حاضر در مراسم (اعم از زن و مرد) و با موضوعات شاد و خاص" و "یک مسابقه به صورت آیتمی کلی برای قرعه کشی میان حضار در مراسم".

با حضور شاعران استانی، شعر طنز بومی نیز در محل مراسم اجرا خواهد شد.

در صورت امکان با حضور یک کارشناس میراث فرهنگی در جمع حضار، دو مورد از جاذبه های گردشگری و تاریخی استان خواهد معرفی خواهد شد.

از وله های تصویری و گرافیکی نیز به منظور تنوع بخشی به برنامه استفاده خواهد شد.

مدت زمان برنامه 90 دقیقه است و تعداد 25 برنامه تا پایان امسال در بیرجند و شهرستانها تولید خواهد شد.

اولین برنامه «شب های پر ستاره» به مناسبت عید سعید قربان در ساعت 21:30 روز یکشنبه (21 شهریور) و دومین برنامه نیز به مناسبت عید سعید غدیر در ساعت 21:00 روز دوشنبه (29 شهریور) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

در سایر ایام سال، شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 21:00 روزهای پنجشنبه هر هفته بیننده این ویژه برنامه باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 13:00 روز بعد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی برنامه «شب های پر ستاره» را «مهدی مودی» بر عهده دارد. سایر عوامل گروه تولید این برنامه نیز عبارتند از:

کارگردان: امید واحدی فر، علی نانواباشی

مجریان: سید مرتضی حسینی، غلامرضا رخشانی

بازیگران: مسعود مسعودی، جواد گلشیفته

نویسنده: مریم هاشمی، حمیده رضایی

مدیر صحنه: مرتضی معتمدی راد، محمد ضیائی

تصویربرداران:حسن اکبری، محمد بهشتی، مرتضی معتمدی راد، جمال مطلبی پور، حسین امیرآبادی زاده، سید احسان حسینی، امیر غفاری

صدابردار: امیر زارعی، احسان جعفرزاده

نورپرداز: جمال مطلبی پور، مهدی مودی

تدوینگر: محمد باقر شاهد، محمد کاخکی

دستیاران تهیه کننده: حسین شریفی نیا، فاطمه زینلی، غفور محمدزادهجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ