جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

شب شرقی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب شرقی

 

« شب شرقی » عنوان برنامه شبانگاهی سیمای خراسان جنوبی است که با هدف ایجاد لحظاتی  شاد و مفرح برای مخاطبین در کنار خانواده ها و توجه به بعد اقتصادی شعار سال از نهم آذر ماه هر شب ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه و به صورت زنده از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید و پخش می شود و تا پایان سال 1392 نیز ادامه خواهد داشت .

برنامه شامل دو بخش زنده و ضبطی است که هر شب با یک سخن ، پند یا حدیثی از ائمه اطهار (ع) و یا بزرگان آغاز می شود . سپس در قالب آیتمی کوتاه ، بخش های مختلف برنامه معرفی می شود تا مخاطبین بتوانند متناسب با علایق خود برنامه را دنبال نموده و شاهد بخش های مختلف آن باشند .

بخش زنده برنامه با گپ و گفت کوتاه مجری با بییندگان آغاز می شود و در ادامه با مهمانان مختلفی که در استودیو حضور خواهند داشت ، گفتگو خواهد شد . سعی بر این است که در این بخش با معرفی مشاغل آزاد و کم هزینه و بیان اهمیت و تاثیر کار بر زندگی فردی و اجتماعی ، جامعه به سمت ایجاد اینگونه از مشاغل هدایت گردد . در فواصل برنامه که مجری با مهمان در حال گفتگو است ، تصاویری متنوع از فعالیت مهمان برنامه در محل کارش پخش می گردد و به همراه سختی های کـار ، لحظات شیرین و خاطره انگیـز آن شغل نیز به تصویر کشیده شود .

روزهای چهارشنبه هر هفته به معرفی شهرستانها اختصاص دارد . یک نفر مجری مهمان از شهرستان ها نیز در برنامه حضور خواهد داشت و بخش های مختلف برنامه از شهرستان مربوطه تهیه خواهد شد . شهرستان مربوطه نیز در طول هفته در برنامه اطلاع رسانی خواهد شد .

سایر بخش های برنامه که به تناسب در طول هفته پخش خواهند شد عبارتند از :

- گزارش موضوعی : با توجه به موضوع برنامه ، در این بخش سوالاتی که به طور معمول در زندگی روزمره پیش می آید مطرح می شود و سپس جواب هایی از مردم در ارتباط با آن سوال ها پخش می شود . در پایان ، جواب های کامل تر و یا سوال هایی برای تامل بیشتر مخاطب ، توسط نریتور بیان می گردد .

- گزارش ویژه : در این بخش به مناسبت ها و رویدادهای در حال وقوع در استان پرداخته می شود .

- اجازه هست؟ : در این بخش دوربین به سراغ جمع های صمیمی و خودمانی مردم می رود . این جمع ها می تواند به پیشنهاد مخاطبان باشد .

- روستا : در این بخش در قالب مستندی کوتاه به معرفی روستاهای مختلف استان و بیان توانمندی ها و ظرفیت های آن ها پرداخته می شود .

- فتـوکلیپ : در این آیتم با استفاده از عکس به موضوعات مختلف پرداخته می شود .

- شهر من : در این آیتم بخشی از توانمندی ها و ظرفیت های مختلف شهرستانها معرفی میشود.

- موسیقی تصویر انتخابی : در این بخش گزیده ای از 3 الی 4 موسیقی تصویر در برنامه پخش می شود . بیننده با ارسال پیامک ، یکی از آنها را برای پخش انتخاب می نماید . هر کدام از موسیقی تصویر ها که امتیاز بیشتری را کسب نماید ، پخش خواهد شد .

برنامه هر هفته به بررسی یک موضوع اختصاص دارد که برخی از آنها عبارتند از : والدین و فرزندان ، صداقت ،  قرض ، قدم به قدم ، نه گفتن ، خوش بینی ، رازداری ، سنگ صبور ، ازدواج ، قهر و آشتی و ... .

شما نیز می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص برنامه شب شرقی در این صفحه درج نمایید تا در تولید برنامه مورد استفاده قرار گیرد .

** کنداکتور هفتگی برنامه به شرح ذیل خواهد بود :

- شنبه (مشاغل) : سخن روز ، معرفی آیتم ها ، گزارش موضوعی ، تیزر شهرستان ، روستا ، فتوکلیپ ، موسیقی انتخابی ، معرفی مهمان و وله .

- یکشنبه (مشاغل) : سخن روز ، معرفی آیتم ها ، گزارش موضوعی ، تیزر شهرستان ، اجازه هست؟ ، فتوکلیپ ، موسیقی انتخابی ، معرفی مهمان و وله .

- دوشنبه (مشاغل) : سخن روز ، معرفی آیتم ها ، گزارش موضوعی ، تیزر شهرستان ، روستا ، فتوکلیپ ، موسیقی انتخابی ، معرفی مهمان و وله .

- سه شنبه (مهمان ویژه) : سخن روز ، معرفی آیتم ها ، گزارش موضوعی ، تیزر شهرستان ، روستا ، فتوکلیپ ، موسیقی انتخابی ، معرفی مهمان و وله .

- چهارشنبه (شهرستـان) : سخن روز ، معرفی آیـتم ها ، گـزارش موضوعـی (شهرستان) ، تیـزر شهرستـان ، معـرفی شهرستان (1) ، فتوکلیپ ، موسیقی انتخابی ، معرفی شهرستان (2) و وله .

 

 

عوامل برنامه :

تهیه کننده : علیرضا هاشمی مقدم

دستیار تهیه : حسن اکبری

تصویر برداران : احمد نیک فرجام / سعید رضایی / محمد مهربان / امین زراعتکار

صدابردار: احسان جعفر زاده

تدوینگران : عذرا خضری / محمد کاخکی

مجری : سید مرتضی حسینی

گزارشگر : مرسل مالکی