رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

شب شرقی ( ویژه اربعین حسینی ) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب شرقی ( ویژه اربعین حسینی )

 

« شب شرقی » عنوان برنامه شبانگاهی سیمای خراسان جنوبی است که شب های یکم و دوم دی ماه ، به مناسبت اربعین حسینی (ع) اختصاص خواهد داشت .

اربعین حسینی ، فرصتی مغتنم برای انتشار فرهنگ و پیام عاشورا در میان عموم مردم و به ویژه نسل جوان است و رسانه نیز وسیله ای برای انجام هر چه بهتر این مهم . به همین منظور شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه شب شرقی را در دستور کار خود قرار داده است .

برنامه هر شب با حدیثی گهربار از امام حسین (ع) آغاز خواهد شد . سپس در قالب آیتمی کوتاه ، بخش های مختلف برنامه معرفی می شود .

بخش زنده برنامه با سلام و احوالپرسی کوتاه مجری با بییندگان آغاز می شود و سپس با کارشناس مذهبی که در استودیو حضور خواهند داشت ، در خصوص مناسبت اربعین حسینی ، نقش حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در حفظ و انتقال پیام عاشورا و ... گفتگو خواهد شد . در بخش دیگری از برنامه نیز دو نفر از مداحان ، پیرغلامان و ذاکران حسینی به عنوان مهمان در استودیو حضور خواهند داشت .

گزارشی مردمی از حال و هوای استان در مناسبت اربعین حسینی (ع) ، آمادگی هیئت ها برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم اربعین و نذری پزان مردم تولید خواهد شد .

موسیقی تصویر برنامه با استفاده از تصاویر عزاداری مردم ، عشق و ارادت اقشار مختلف جامعه توزیع نذورات و ... تولید خواهد شد .

این برنامه راس ساعت 21:00 از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) به صورت زنده پخش خواهد شد .

عوامل برنامه :

تهیه کننده : علیرضا هاشمی مقدم

دستیار تهیه : حسن اکبری

تصویر برداران : احمد نیک فرجام / سعید رضایی / محمد مهربان / امین زراعتکار

صدابردار: احسان جعفر زاده

تدوینگران : عذرا خضری / محمد کاخکی

مجری : سید مرتضی حسینی

گزارشگر : مرسل مالکی