سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

شبکه خاوران مهمان لحظات معنوی روزه داران - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه خاوران مهمان لحظات معنوی روزه داران

شبکه خاوران مهمان لحظات معنوی روزه داران

صدا وسیمای خراسان جنوبی  با تدارک برنامه های ویژه به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی،"گلشن وحی" عنوان برنامه جز خوانی قرآن کریم درسیمای  خاوران است که هر روز از ساعت 13 به مدت 60 دقیقه از محل حرم شریف امامزاده حسین بن موسی الکاظم طبس پخش می شود. این مراسم با حضور قاریان و حافظان برجسته استان برگزار می شود و هر روز 3 نفر از این اساتید به اجرای برنامه ترتیل خوانی می پردازند ، تهیه کننده این برنامه علی طهماسبی و کارگردان تلویزیونی آن مهدی مودی است.

در لحظات معنوی افطار هم " ماه مهربانی " مهمان خانه های هم استانی ها ست. تهیه کننده این برنامه احمد نیک فرجام است . این برنامه با هدف گسترش فضایل اخلاقی و تاکید بر تفکر ، نقش قرآن در تربیت جامعه ،رعایت و گسترش باورهای دینی و ترویج معاوف اسلامی و تقویت روحیه توکل بر خدا و محبت بندگان او به روی آنتن می رود.

در لحظات ملکوتی سحر هم  سیمای خاوران خاطره ساز لحظات معنوی روزه داران است "نسیم رحمت " ویژه برنامه سحر سیمای خاوران است که از محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم طبس  تولید و پخش می شود.

تفسیر قرآن، نکات ناب، دعای سحر، فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی و......... قسمت های مختلف این برنامه است و تهیه کننده و کارگردان این برنامه مهدی مودی است.

رادیو خاوران هم با 4 ویژه برنامه به استقبال ماه میهمانی خدا رفته " سلام رمضان" عنوان ویژه برنامه ایست که به مناسبت استقبال از ماه مبارک رمضان 15 اردیبهشت مصادف با 29 شعبان  با هدف ایجاد فضای معنوی در آستانه ماه میهمانی خدا در لحظالت ملکوتی اذان، به تهیه کنندگی احمد حسینی قدم به روی آنتن می رود.

"گلشن وحی" از رادیو خاوران هم هر روز ساعت 16/15 دقیقه به مدت یک ساعت پخش می شود.

برنامه" شهر یار" ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان طراحی شده است.در این برنامه سعی شده با ایجاد فضایی شاد وامیدآفرین در جامعه از یاس وناامیدی وسیاه نمایی دوری کنیم.موضوعات برنامه روزانه بوده ودر هر روز حکمتی از نهج البلاغه دست مایه برنامه خواهد بود.

تهیه کننده این برنامه مسعود خسروی و نویسنده آن فاطمه حسینی فر است.

" نسیم سحر" هم عنوان ویژه برنامه سحرگاهی رادیو خاوران است این برنامه به صورت زنده و به تهیه کنندگی مصطفی باقری نژاد و فرشید جعفری تولید و پخش می شود.

کارشناس احکام،مناجات خوانی،داستانک های رمضان ،کلام بزرگان و دعای سحر از بخش های مختلف این برنامه است.