سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شبکه خاوران در سوگ ششمین امام - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه خاوران در سوگ ششمین امام

شبکه خاوران در سوگ ششمین امام

صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی ویژه برنامه هایی را به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی ،

ویژه برنامه «شهادت امام جعفر صادق (ع)» امشب ساعت 21:00 با تهیه کنندگی « مهدی مودی» و با حضور مجری و کارشناس مذهبی از محل آستان مقدس امام زادگان باقریه شهرستان بیرجند به مدت 70 دقیقه از سیمای خاوران به روی آنتن می رود.

کارگردانی برنامه بر عهده «سید علی اصغر طهماسبی» و اجرای آن بر عهده «علیرضا کوچی» است.

معرفی امام صادق (ع) در قالب نریشن ، تصویر و عکس ،اجرای مداحی زنده و پخش نماهنگ مذهبی از جمله آیتم های ویژه برنامه امشب شبکه خاوران به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) می باشد.

ویژه برنامه زنده «صبح خاوران» نیز با موضوع "بررسی شخصیت علمی امام جعفر صادق (ع) به عنوان احیاگر تعلیمات اسلامی" و با اجرای «مسعود حسنی» ساعت 8:00 صبح روز دوشنبه 18 تیرماه جاری به مدت یک ساعت و 30 دقیقه به روی آنتن می رود.

تهیه کننده برنامه «غلامرضا شاهانی» و کارگردان برنامه « سید علی اصغر طهماسبی » هستند.

آیتم های برنامه نیز شامل حضور کارشناس مذهبی ،اجرای مداحی زنده و نماهنگ های مذهبی می باشد.

همچنین سیمای خاوران در نظر دارد مراسم ویژه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهر بیرجند و سایر شهرستانهای استان را به طور کامل پوشش دهد.

ویژه برنامه رادیویی«خورشید بقیع» نیز از رادیو خاوران با گویندگی «سارا موسوی» و «فرشید جعفری» ساعت 10:00 صبح روز شهادت به مدت 120 دقیقه ، به صورت زنده و ضبطی به روی آنتن می رود.

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را  « علی جعفری جم» بر عهده دارد.

در این برنامه به "سیره و زندگانی امام جعفر صادق (ع)، اندیشه­ ها و تلاش آن حضرت بـرای گستـرش علـم و دانش بر اساس احکام و مبانی اسلام و نقش ایشان در تربیت شاگردان علوم اسلامی و ..." پرداخته می شود.

ویژه برنامه رادیویی«خورشید بقیع» با حضور کارشناس مسلط بر زندگانی و سیره امام صادق (ع) به سه موضوع محوری صداقت و راستگویی امام جعفر صادق (ع) که می بایست در سیره مسلمانان نیز ساری و جاری شود، بحث علم و دانش اندوزی در جامعه و توجه به نماز اول وقت می پردازد .

«سید مهدی ابراهیمی» گزارشگر برنامه نیز با  حضور در جمع مردم و مراسم مذهبی آنان به انعکاس عزاداری این روز در سطـح شهرستان بیرجنـد می پردازد و با مردم در خصوص زندگانی امام صادق (ع) گفتگو خواهدکرد.

برقراری ارتباط زنده با مسئولان آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) ، ارتباط تلفنی و یا ارتباط استودیو به استودیو با گزارشگران شهرهای مذهبی (مانند مشهد، قم و شیراز) ، پخش 2 نمایش کوتاه (الف) ویژه مناسبت ، مرثیه سرایی، نوحه خوانی، موسیقی بی کلام و با کلام، تلفن ها و پیامک های مردمی از جمله آیتم های این ویژه برنامه خواهد بود.

«راه سعادت» نیز دیگر ویژه برنامه رادیویی شبکه خاوران به مناسبت شهادت امام صادق (ع) است که با تهیه کنندگی «معصومه اسماعیلی زاده» از ساعت 18:15 الی 19:40 به صورت زنده از رادیو خاوران به روی آنتن می رود.

گویندگی این ویژه برنامه را «سید سارا موسوی»و« مسعود حسنی» بر عهده دارند.

آیتم های برنامه شامل : 2 نمایش کوتاه (الف)، بخش کارشناسی، گزارش های مردمی، مرثیه سرایی، قرائت پیامک ها و پخش تلفن های مردمی و ... می باشد.