رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

شبهای زعفرونی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شبهای زعفرونی

تهیه کننده: امید واحدی فر

رویکرد اصلی برنامه "تفریحی و سرگرمی و پرداخت به موضوع شعار سال و آداب و رسوم مردم خراسان جنوبی" خواهد بود. برنامه دارای دو بخش زنده و ضبطی است.

مجری اصلی، وظیفه اجرای برنامه و گفتگو با مهمان را بر عهده دارد. در ایام نوروز، با حضور مهمانانی از شهرستان ها به بررسی آداب و رسوم مردم شهرستان پرداخته خواهد شد. در مابقی ایام نیز از حضور مهمانان شهرستان ها در هر برنامه استفاده خواهد شد.

پیامک های مخاطبین و اخبار استان نیز توسط مجری (2) و گاه با چاشنی طنز قرائت می شود که مدت زمان این بخش 3 الی 4 دقیقه است.

در بخش زنده، مجری به همراه بازیگر ثابت (آقای آقامحمد خزاعی) به اجرای برنامه می پردازد. (بخش نمایشی زنده، میتواند مرتبط با موضوع برنامه انتخاب شود). بازیگر فردی است که در عین سادگی و صمیمیت، قلب مهربانی دارد. در حالیکه تحصیلات دانشگاهی خوبی دارد، با تکیه بر توانایی های خودش و تلاش و پشتکار در یادگیری، در هر کاری سررشته پیدا کرده و به جای حرف زدن و ادعای مدرک و تحصیلات، اهل عمل است. او نمادی از انسان های ساده و بی ریاست که گره از مشکلات بسیاری باز می کند. اما به خاطر نقص های سادگی شخصیتی که دارد؛ دیده نمی شود. در این برنامه به این موضوع تأکید می شود که مدرک تحصیلی به تنهایی مشکلی را حل نمی کند و تخصص و یادگیری حرفه ای به صورت فنی در زندگی بسیار کارآمدتر است. بخش طنز این برنامه مشکلات روزمره ای است که مردم و قشر ضعیف جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند و چالش ها را به وجود می آورد.

ضمناً با توجه به موضوع برنامه، بازیگر مهمان (آقایان عبدا... اسماعیلی، امیر آسوده و مهدی عباس زاده) نیز در برنامه حضور خواهند داشت. در صورت نیاز جهت تکمیل صحبت های مجری در خصوص آداب و رسوم و پاره ای از پندها، با فرد مسنی تماس گرفته میشود که با لهجه شیرین بومی به کمک مجری و بازیگر می آید.

در این برنامه یک بخش مسابقه "حل جدول" نیز طراحی شده که به صورت نمایشـی توسط مجـری و بازیگـر اجرا می شود و با کمک گرفتن از بینندگان، حل جدول انجام می شود. در همان برنامه پس از قرعه کشی، با فرد برنده تماس تلفنی برقرار شده و همزمان نیز جایزه به حساب برنده واریز می گردد.

سایر آیتم های برنامه عبارتند از:

- نماهنگ (آیتم ثابت): به فراخور زمان برنامه، موسیقی شاد همراه با تصاویر مجموعاً به مدت 4 تا 5 دقیقه پخش خواهد شد.

- وله (آیتم متغیر): وله هایی با موضوع "امید به زندگی، تبریک عید، زندگی روزمره و تلاش و کوشش مردم" تولید و به تناوب در برنامه پخش خواهـد شد. (مجموعاً به مدت 1 دقیقه).

- وله عنوان (آیتم ثابت): وله گرافیکی عنوان برنامه به صورت افتر افکت و به مدت 30  ثانیه در هر برنامه پخش می شود.

- گزارش نمایشی (آیتم متغیر): در این بخش یک گزارش با درون مایه طنز و محوریت "صله رحم، همبستگی افراد خانواده و ..." و با حضور مجری گزارشگر (آقای ابوالفضل نخعی زاده) در جمع خانواده یا محل کار جهت آشنایی بینندگان با آداب و رسـوم و رویـداد جدیـد استانی تولیـد و در دو بخش 2 دقیقـه ای پخش می شود.

- نمایش (آیتم ثابت): در این بخش که به صورت تأمینی است؛ باکس های نمایشی شبکه نسیم به مدت 3 تا 4 دقیقه پخش می شود. - عکس های ارسالی (آیتم ثابت): عکس های ارسالی مخاطبین، در قالب موسیقی تصویر پخش خواهد شد. مدت زمان این آیتم 1 الی 1دقیقه و 30 ثانیه است.

- معرفی جاذبه های گردشگری (آیتم ثابت): در این آیتم با استفاده از تصاویر تأمینی و تنظیمی به معرفی جاذبه های گردشگری استان پرداخته می شود. مدت زمان این آیتم  4 تا 5 دقیقه است.

شما هم استانی های عزیز می توانید شنبه تا پنجشنبه هر هفته در ساعت 21:00، برنامه «شبهای زعفرونی» را از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی بیننده باشید. تکرار این برنامه نیز روز بعد در ساعت 13:30 پخش خواهد شد.

سال تولید: 1398