رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

شبهای ایران - نمایش محتوای صدا

 

 

شبهای ایران

Loading the player...
شبهای ایران

برنامه رادیویی «شب های ایران» با هدف «تقویت ارزش های دینی، انسانی، همدلی و همراهی مخاطبان و فراهم آوردن لحظات آرام بخش شبانه برای عموم مخاطبان استانی و کشوری» تولید می شود و در آن موضوعات ادبی، عرفانی، فرهنگی، اجتماعی و معارفی بر اساس مقتضیات استانی، شرایط و مناسبت ها مطرح می گردد .

در هر فصل تعداد سه برنامه توسط شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تولید و پخش می شود  که به دلیل پخش این برنامه از شبکه های رادیویی سایر استان های کشور، فرصتی است مناسب برای معرفی هر چه بیشتر قابلیت ها و ویژگی های استان خراسان جنوبی در ابعاد مختلف آداب و رسوم، فرهنگ مردم، مفاخر و مشاهیر و شخصیت های برجسته استان، ظرفیت های گردشگری، ، موسیقی های محلی، لهجه ها و ... .

برنامه های تولیدی صدای خراسان جنوبی توسط دو گوینده آقا و خانم اجرا می شود . هر برنامه دارای موضوع خاصی است و بخش های مختلف آن عبارتند از :

- مهمانان یا کارشناسان در استودیوی برنامه حضور داشته و به صورت زنده درخصوص مسائل فرهنگی، ادبی، معارفی، هنری و ... متناسب با فضا و محور اصلی برنامه صحبت می کنند.

- بخش های گزارشی مختلف توسط گزارشگر و ترجیحاً در راستای موضوع برنامه تولید می شود .

در هر برنامه طرح سوال یا نظرخواهی از مخاطبین نیز پیش بینی شده که پیامک ها و تلفن های دریافتی از آنان در فواصل برنامه پخش می شود.

پخش موسیقی باکلام و بی کلام چاشنی بخش برنامه است.

در هر برنامه گزارش های رادیویی دو شبکه استانی دیگر  که در کنار صدای خراسان جنوبی حضور دارند؛ نیز پخش می شود.

ویژه برنامه شب های ایران همه روزه، از 30 دقیقه بامداد تا ساعت 2:00 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی پخش می شود . بر اساس پیش بینی انجام شده تاریخ پخش برنامه های تولیدی صدای خراسان جنوبی در فصل پاییز روزهای 21 مهر ماه ، 16 آبان ماه و 17 آذر ماه خواهد بود .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگان این ویژه برنامه متغیر بوده و آقایان «علی جعفری جم، مجتبی عربی و مسعود خسروی» آن را بر عهده دارند. همچنین سایر عوامل گروه تولید نیز متغیرند که برخی از آنها عبارتند از :

گویندگان: مسعود حسنی، الهام خزائلی، علی جویا، الهام نیک بین ،سمیه تربتیان

گزارشگر: مسعود خسروی ، سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: فاطمه حسینی فر، منصوره عسکری دشت بیاض

صدابردار: محمد حسین برهانی ، مصطفی باقری نژاد، مهدی امیر آبادی زاده، عباس یار ابراهیمی

ارتباطات: مهدی حقگو، علی رحیمی