رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

سراج - نمایش محتوای صدا

 

 

سراج

 

 

تهیه کنند گی  ونویسندگی ، سراج را « محمدحسین اشرف زاده  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده  وکارشناس : جمشید سورگی   

صدابردار : محسن خجسته

 

 

پاسخ به شبهات دینی و مسائل روز جامعه به ویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی ، افزایش سطح بصیرت مخاطبان نسبت به مقوله دشمن شناسی و جنگ نرم ، عرفان های نوظهور ، تهاجم فرهنگی و ترویج الگوهای نامناسب رفتاری ، مهدویت و فرهنگ انتظار ، هویت و ... ، برای عموم مخاطبان و به ویژه نسل جوان ، موجب شد تا ویژه برنامه « سراج » در دستور کار تولیدات رادیویی شبکه استانی صدای خراسان جنوبی قرار گیرد .

برنامه « سراج » به صورت میزگردی ضبطی است که عموما در اماکن علمی ، دانشگاه ها و اماکن مذهبی ضبط می شود . در این برنامه یک مجری به همراه تعدادی کارشناس خبره استانی ، در میان جمعی از جوانان و افراد علاقه مند ( به ویژه دانشجویان ) حضور داشته و به بررسی یک موضوع خاص می پردازند . مجری برنامه مسئولیت اداره میزگرد را بر عهده دارد و سوالاتی توسط برخی افراد حاضر در جلسه مطرح می شود . دیگران در خصوص موضوع آزادانه اظهار نظر می کنند و در پایان نیز کارشناسان به جمع بندی بحث می پردازند . موضوعات برنامه عموما بر اساس نیازهای مخاطبین و به ویژه جوانان استان احصاء شده و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد . برخی از موضوعاتی که در این برنامه تولید شده یا در دستور کار بررسی قرار دارد عبارتند از : زنان و سبک زندگی اسلامی ، جوان و هویت ، آخرالزمان و بررسی ویژگی های منتظر واقعی و بررسی منجی در ادیان مختلف و ترفندهای دشمنان در خصوص مهدویت ، جوان و الگو ، جوان و اینترنت ، تجمل گرایی و زندگی های تشریفاتی امروزی ، بهره وری و وجدان کار ، ازدواج ساده ، آسان ، آگاهانه و پایدار ، حیا و عفت در اسلام ، کسب و کار حلال و حرام ، ربا و رشوه و ... .

مدت زمان برنامه سراج  45دقیقه است و سه شنبه هرهفته  تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 11:10  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397