سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

سیدامین رضوی امینی - نمایش محتوای موسیقی

 

 

سیدامین رضوی امینی

Loading the player...

 

«سیدامین رضوی امینی» فرزند میرزاحجی،  ذاکر اهل بیت (ع) و از چهره های فرهنگی ادبی استان خراسان جنوبی است که در تاریخ اول فروردین سال 1296 هجری شمسی در روستای فهالنج از توابع شهرستان طبس چشم به جهان گشود.

وی از 8 سالگی راهی مکتب خانه شد و در نزد زنی به نام ام السلمه و طی هفت ماه قرآن و صد کلمه واجبات را به طور کامل آموخت و به مدت 14  ماه نزد پیش نماز روستا خط آموخت.

او قبل از انقلاب نیز روضه خوانی بر ائمه اطهار (ع) و خاصه حضرت امام حسین (ع) را انجام می داد و در شهرستان های طبس، سبزوار و بشرویه بر منبر می رفت.

ایشان انسانی متواضع، ساده زیست، مهمان دوست و مورد احترام و وثوق همگان، خاصه مردم روستای فهالنج، بود.

«سیدامین رضوی امینی» علاوه بر فعالیت در حوزه دین و مذهب، ذوق توانایی در سرودن اشعار داشت و اشعاری در مدح اهل بیت (ع) و نیز حکایت پند آموز و طنزهایی نیز در قالب شعر سروده اند. البته بخشی از اشعارشان در زلزله 1357 طبس گم شد، ولی از آن پس اقدام به سرودن و چاپ اولین مجموعه شعر به نام "شمع المنور" نموده اند.

شمع وجود «سیدامین رضوی امینی» در 92 سالگی، مورخ 27 مهر ماه سال 1388 در زادگاهش روستای فهالنج خاموش و در همان روستا تدفین گردید.

به قلم ایشان کتابی دیگر به نام" شمع المحافل" نگارش شده که بعد از فوت ایشان و با تلاش های همسرش "حاجیه خانم بی بی سرور علوی" به چاپ رسیده است.