سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سیب سلامت - نمایش محتوای صدا

 

 

سیب سلامت

 

تهیه کنند گی  سیب سلامت را « تکتم اعتبار  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : راضیه حسینی

گزارشگر:فاطمه برهانی

نویسنده  :فاطمه حسینی فر

 

در دنیای امروزی، ازدحام زندگی شهری و مشکلات معیشتی، سلامت افراد جامعه را در معرض تهدید و آسیب جدی قرار داده است. از این رو نقش رسانه‌ها در توجه به سلامت فردی افراد و سلامت عمومی جامعه برجسته‌تر است و در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی، ویژه برنامه «سیب سلامت» را در دستور کار تولید و پخش خود قرار داده است.

هدف از تولید ویژه برنامه سیب سلامت «ارتقاء سطح آگاهی مخاطبان از مسائل بهداشت و سلامت به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری ها » است.

هر برنامه به موضوع محوری ( بیماری) خاصی می پردازد که براساس نیاز و اقتضائات استانی و مخاطبین شبکه ، بیماری های رایج در فصول مختلف و تقویم سلامت انتخاب می شود. در هر برنامه یک پزشک حضور داشته و در مورد بیماری مورد بحث در برنامه، روش های شناسایی، پیشگیری و درمان آن توضیحاتی ارائه می کند. مخاطبان برنامه نیز به صورت تلفنی و پیامکی در بحث شرکت می کنند، به بیان مشکلات خود می پردازند و پاسخ سوالات خود را دریافت می کنند.

یک گزارش موضوعی در برنامه پخش می شود که گزارش مردمی است. در این گزارش مردم از میزان آشنایی خود با این بیماری صحبت می کنند و سوالات خود را با پزشک یا کارشناس برنامه درمیان می گذارند.

در هر برنامه بخشی به نام " پیام سلامت " وجود دارد که در این بخش گوینده دوم ، تعدادی پیام بهداشتی قرائت می کند.

در بخش پایانی نیز موضوع برنامه آینده اعلام می شود تا مخاطبان از همان لحظه، در رابطه با آن موضوع، با برنامه در ارتباط باشند.

- اصلی ترین موضوعات محوری برنامه بدین شرح است :

بیماری های قلب و عروق و خون -  بیماری های کبد و کیسه صفرا و گوارش -  بیماری های چشم و گوش - بیماری های مفصلی مانند آرتروز - بیماری های دهان و دندان - آلرژی ها و حساسیت های فصلی - دیابت - بیماری های ارثی مانند تالاسمی و معلولیت ها - ورزش و تغذیه سالم -  بیماری های کودکان - هپاتیت و ایدز -عدم مصرف لوازم آرایشی قاچاق و مضرات آن - سرطان - بیماری های تنفسی - بارداری و افزایش جمعیت - طب کار .

مدت زمان برنامه سیب سلامت 40  دقیقه است و هر روز به جزء روز های تعطیل تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت  9:10  صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1398