جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

سیب سلامت - نمایش محتوای صدا

 

 

سیب سلامت

Loading the player...
سیب سلامت

رسانه ملی با توجه به قابلیت های بی نظیرش می‌تواند به عنوان یک مکانیسم ارتباطی نقش مهمی را در زمینه سلامت ایفا کند. به نحوی که رسانه همواره در تغییر در رفتار سلامت، ارائه اطلاعات سلامت، تغییر در سبک زندگی، پیشگیری از بیماری ها و ... سهیم بوده است.

بر همین اساس شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «سیب سلامت» را با هدف «ارتقاء سطح آگاهی مخاطبان از مسائل بهداشت و سلامت به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری ها» تدارک دیده است که به تعداد 255 برنامه تولید و به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

هر برنامه به موضوع محوری (بیماری) خاصی می پردازد که براساس نیاز و اقتضائات استانی و مخاطبین شبکه، بیماری های رایج در فصول مختلف و تقویم سلامت انتخاب می شود. در هر برنامه یک پزشک حضور داشته و در مورد بیماری مورد بحث در برنامه، روش های شناسایی، پیشگیری و درمان آن توضیحاتی ارائه می کند. مخاطبان برنامه نیز به صورت تلفنی و پیامکی در بحث شرکت می کنند، به بیان مشکلات خود می پردازند و پاسخ سوالات خود را دریافت می کنند.

در هر برنامه یک گزارش موضوعی پخش می شود. در این گزارش، مردم از میزان آشنایی خود با این بیماری صحبت می کنند و سوالات خود را با پزشک یا کارشناس برنامه درمیان می گذارند.

در هر برنامه بخشی به نام «پیام سلامت» وجود دارد که در این بخش گوینده دوم، برخی پیام های بهداشتی کاربردی برای مخاطبین را قرائت می کند.

در بخش پایانی نیز موضوع برنامه آینده اعلام می شود تا مخاطبان از همان لحظه، در رابطه با آن موضوع، با برنامه در ارتباط باشند.

مدت زمان برنامه «سیب سلامت» 40 دقیقه است و راس ساعت 09:10 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته (بجز ایام تعطیل رسمی)، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی پخش می شود. شما هم استانی های عزیز می توانید تکرار این برنامه را نیز در ساعت 14:35 دقیقه    همان روز شنونده باشید .

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی این برنامه را «زهرا امینی» بر عهده دارد . سایر عواملی که در تولید این برنامه همکاری می کنند بدین شرح است :

گوینده: انسیه نایبی فر 

نریتور: مسعود حسنی

نویسنده: انسیه نایبی فر

گزارشگر: فاطمه برهانی

صدابردار: ام البنین عنایتی/ مصطفی باقری نژاد/ محمد حسین برهانی / مهدی امیرآبادی زاده