جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

سیب سلامت - نمایش محتوای صدا

 

 

سیب سلامت

Loading the player...
سیب سلامت

در دنیای امروزی، ازدحام زندگی شهری و مشکلات معیشتی، سلامت افراد جامعه را در معرض تهدید و آسیب جدی قرار داده است. از این رو نقش رسانه‌ها در توجه به سلامت فردی افراد و سلامت عمومی جامعه برجسته‌تر است و در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی، ویژه برنامه «سیب سلامت» را در دستور کار تولید و پخش خود قرار داده است.

هدف از تولید ویژه برنامه سیب سلامت «ارتقاء سطح آگاهی مخاطبان از مسائل بهداشت و سلامت به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری ها » است.

هر برنامه به موضوع محوری ( بیماری) خاصی می پردازد که براساس نیاز و اقتضائات استانی و مخاطبین شبکه ، بیماری های رایج در فصول مختلف و تقویم سلامت انتخاب می شود. در هر برنامه یک پزشک حضور داشته و در مورد بیماری مورد بحث در برنامه، روش های شناسایی، پیشگیری و درمان آن توضیحاتی ارائه می کند. مخاطبان برنامه نیز به صورت تلفنی و پیامکی در بحث شرکت می کنند، به بیان مشکلات خود می پردازند و پاسخ سوالات خود را دریافت می کنند.

یک گزارش موضوعی در برنامه پخش می شود که گزارش مردمی است. در این گزارش مردم از میزان آشنایی خود با این بیماری صحبت می کنند و سوالات خود را با پزشک یا کارشناس برنامه درمیان می گذارند.

در هر برنامه بخشی به نام " پیام سلامت " وجود دارد که در این بخش گوینده دوم ، تعدادی پیام بهداشتی قرائت می کند.

در بخش پایانی نیز موضوع برنامه آینده اعلام می شود تا مخاطبان از همان لحظه، در رابطه با آن موضوع، با برنامه در ارتباط باشند.

- اصلی ترین موضوعات محوری برنامه بدین شرح است :

بیماری های قلب و عروق و خون -  بیماری های کبد و کیسه صفرا و گوارش -  بیماری های چشم و گوش - بیماری های مفصلی مانند آرتروز - بیماری های دهان و دندان - آلرژی ها و حساسیت های فصلی - دیابت - بیماری های ارثی مانند تالاسمی و معلولیت ها - ورزش و تغذیه سالم -  بیماری های کودکان - هپاتیت و ایدز -عدم مصرف لوازم آرایشی قاچاق و مضرات آن - سرطان - بیماری های تنفسی - بارداری و افزایش جمعیت - طب کار .

مدت زمان برنامه «سیب سلامت» 35 دقیقه است که راس ساعت 09:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته ( بجز ایام تعطیل رسمی) ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی پخش می شود. شما هم استانی های عزیز می توانید تکرار این برنامه را نیز در ساعت 14:35  همان روز شنونده باشید .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی این برنامه را « ملیحه کاوسی » بر عهده دارد . سایر عواملی که در تولید این برنامه همکاری می کنند بدین شرح است :

گوینده : حلیمه دهقانی / انسیه نایبی فر 

نریتور : مسعود حسنی

نویسنده : انسیه نایبی فر

صدابردار : ام البنین عنایتی/ محمد حسین برهانی / مهدی امیرآبادی زاده