سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

سیب سلامت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سیب سلامت

Loading the player...

ارتباط تنگاتنگ رسانه با سلامت جامعه غیرقابل انکار است. رسانه با توجه به قابلیت های بی نظیرش می‌تواند به عنوان یک مکانیسم ارتباطی نقش مهمی را در زمینه سلامت ایفا کند؛ به نحوی که همواره در تغییر رفتار سلامت، تولید اطلاعات سلامت، سبک زندگی، پیشگیری از بروز بیماری ها و ... سهیم بوده است.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز در راستای سالم سازی جامعه ، تولید و پخش ویژه برنامه «سیب سلامت» را در دستور کار خود قرار داده که متناسب با شرایط، اقتضائات و اولویت های خاص استان خراسان جنوبی و مخاطبین شبکه ، به موضوع «سلامت و پیشگیری از بروز بیماریها» می پردازد .

ویژه برنامه «سیب سلامت» در دو قالب بخش زنده و ضبطی ارائه می شود. در بخش زنده، با حضور کارشناسان استانی به بررسی موضوع اصلی برنامه پرداخته می شود . موضوعات برنامه بر اساس شرایط، اقتضائات و اولویت های خاص استان خراسان جنوبی تعیین می شود که از جمله آنها می توان به مواردی همچون: بهداشت روان، پیشگیری از پرخاشگری کودکان وروش های درمان آن، خود درمانی و اثرات آن، فشار خون بالا و روش های کنترل، روش های پیشگیری از بروز آلزایمر در سنین بالا، دیابت و روش های پیشگیری از آن، سندروم پای بی قرار، آفتاب و بیماریهای ناشی از آن، پوکی استخوان و روش های پیشگیری، نقش تغذیه سالم و ارتباط آن با سلامت خانواده و ... اشاره کرد.

نظرات مردمی (پیامک ها و تلفن ها) مرتبط با موضوع برنامه مطرح می گردد و به سوالات آنان نیز توسط کارشناس پاسخ داده می شود . در فواصل بخش زنده نیز آیتم هایی پخش می شود که عبارتند از:

- نریشن تصویر : این آیتم با موضوع سلامت فرد و جامعه می باشد و نقش تغذیه سالم و ورزش مداوم را مورد بررسی قرار می دهد. فواید سبزیجات و میوه های تازه ، دوری از مصرف بی رویه نمک ، روغن و ... از جمله مواردی است که در این بخش به آن پرداخته می شود .

- کپشن و وله بهداشتی : در این بخش پیام هایی با موضوع سلامت و تغذیه مطرح می شود.

- نماهنگ : با موضوعاتی مانند خانواده ، عشق و محبت و ... .

مدت زمان برنامه «سیب سلامت» 50 دقیقه است که راس ساعت 16:20 روزهای سه شنبه هر هفته ، از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی پخش می شود. شما هم استانی های عزیز می توانید تکرار این برنامه را نیز در ساعت 15:00 روز بعد بیننده باشید .

برخی دیگر از موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته می شود عبارتند از :

آب مروارید و روشهای پیشگیری و درمان، پیشگیری از ریزش مو،  پیشگیری از بیماری های پوستی ، عوامل بروز پیری زودرس و نقش تغذیه سالم ، تنبلی چشم در کودکان و روش های پیشگیری ، بیماری های معده و روش های درمان، بیماری های ریوی و روش های پیشگیری و درمان ، بیماری های قلبی عروقی و روش های درمان و پیشگیری ، روش های پیشگیری از بروز سرطان، مصرف بی رویه نمک و شکر و اثرات مضر آن، آسم در کودکان، بهداشت خواب و اثرات آن در سلامت فرد، ناباروری و روش های درمان و پیشگیری از آن، بارداری و ارتباط آن با پوکی استخوان و روش های پیشگیری از بروز آن، ناهنجاری های تیروئید، گفتار درمانی در کودکان، روش های پیشگیری از واریس و روش های درمان.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این برنامه را « امین کاشرفی » بر عهده دارد . سایر عواملی که در تولید این برنامه همکاری می کنند بدین شرح است :

کارگردان تلویزیونی : سیدبهزاد امیرآبادی زاده ، امید واحدی فر

تصویربرداران : محمد بهشتی ، محمد مهربان ، سعید رضایی ، حسن اکبری و ....

صدابردار : احسان جعفرزاده ، عباس یارابراهیمی ، حسین روئین

مجری : مرضیه خوشحال

نویسنده : مریم هاشمی

نریتور: سمیرا عاطفی فر

تدوینگر : محمد کاخکیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام . لطفا در برنامتون درخصوص سرطان های گردن... محمدی ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ ۱۴:۱۴

محمدی
با سلام . لطفا در برنامتون درخصوص سرطان های گردن توضیح بدهید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ ۱۴:۱۴