رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

سوگ خورشید - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سوگ خورشید

Loading the player...

تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه «سوگ خورشید» را «سید بهزاد امیرآبادی زاده» برعهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه عبارتند از:

دستیار تهیه کننده: احسان جعفرزاده و امیر زارعی

تدوین: عبداله اسماعیلی

نویسنده: علیرضا کوچی - مریم هاشمی

تیتراژ: مرتضی معتمدی

شاعر تیتراژ: محسن دلبری

رویکرد کلی برنامه "سبک زندگی" است از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده است.

بخش زنده در فضای سبز مرکز و با تغییراتی در دکور برنامه "روی پلک شب" اجرا می شـود. موضوعات برنامـه توسط یک کارشناس

مذهبی و گاهاً کارشناس فرهنگ عامه مورد بررسی قرار می گیرد. مهمانان برنامه نیز شامل: پیرغلامان، خادمین هیآت مذهبی، هنرمندان عاشورایی (همچون: خطاط، نقاش، فیلم ساز) و ... هستند. همچنین از شعرای آیینی استان نیز جهت نقل اشعار مرتبط با محرم استفاده خواهد شد.

آیتم های ضبطی که در فواصل برنامه پخش خواهد شد؛ عبارتند از:

- تیتراژ شروع و پایان: با استفاده از تصاویر متناسب با حال و هوای محرم تولید خواهد شد. (مدت زمان: 1 دقیقه)

- کاروان نینوا: در این آیتم روز شمار حادثه کربلا توسط نقاش، نقاشی شده و در قالب نریشن تصویر ارائه می گردد. (مدت زمان: 5 دقیقه)

- نوحه خوانی: در این بخش نوحه خوانی توسط ذاکرین انجام شده و از تصاویر مرتبط نیز استفاده خواهد شد. (مدت زمان: 5 دقیقه).

- نگاه عشق: این آیتم به طور اجمال به معرفی یک عکاس، فیلم ساز، گرافیست و ... و نمایش آثار وی که مرتبط با محرم است می پردازد. (مدت زمان: 5 دقیقه)

- وله گرافیکی: تعداد 5 وله گرافیکی در کل برنامه تولید و پخش خواهد شد. (مدت زمان هر وله: 30 ثانیه)

- عکس های ارسالی: در این آیتم عکس های ارسالی مخاطبان با موضوعات مربوط به محرم در قالب فتوکلیپ پخش می شود. همچنین از عکس های تهیه شده توسط عکاس نیز استفاده خواهد شد. (مدت زمان این آیتم 2 الی 3 دقیقه است)

- راوی عشق: در هر آیتم با استفاده از نریشن و تصاویر آرشیوی، بخشی از حادثه کربلا توسط راوی بیان می شود. (مدت زمان: 2 الی 3 دقیقه)

هر یک از شب های محرم به نام یکی از شهدا یا شخصیت ها یا وقایعی مرتبط با جریان کربلا نام گذاری شده است. نام گذاری این شب ها با گذشت زمان صورت گرفته و واضع خاصی ندارد. این کار از طرف مداحان و ذاکران اهل بیت و بر اساس جایگاه شهیدان کربلا، نزدیکی هر یک از آنها به نقطه وحدت بخش کربلا یعنی امام حسین(ع) و هم آهنگی شور و التهاب مراسم و روضة آنان با مرکز شورآفرین شب عاشورا صورت گرفته است

در این برنامه هر شب یک شخصیت از کربلا محور اصلی قرار می گیردو  با حضور مجری و کارشناس  برنامه مباحث تحلیل واتفاقهایی که برای آن شخصیت در حادثه کربلا افتاده محور موضوعی برنامه قرار خواهد گرفت

سال تولید: 1396