سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

سه طرح صنعتی در روستاهای خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

سه طرح صنعتی در روستاهای خراسان جنوبی

سه طرح صنعتی در روستاهای خراسان جنوبی


سه طرح صنعتی در نواحی روستایی خراسان جنوبی تکمیل شده و آماده بهره برداری است

 سه طرح صنعتی در نواحی روستایی خراسان جنوبی تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: این طرح ها شامل کارخانه خوراک دام در روستای چاهداشی نهبندان، شرکت تعاونی بسته بندی زرشک در روستای چاه اصفهانی سربیشه و پرورش ماهی روستای ازمیغان طبس است.

محمد زنگنه افزود: این سه طرح جزء 11 طرح صنعتی مصوب شده برای نواحی روستایی خراسان جنوبی است که برای اجرای آنها 22 میلیارد تومان سرمایه گذاری و تسهیلات اختصاص یافته است

17 میلیارد و 200 میلیون تومان از هزینه اجرای این 11 طرح صنعتی از محل تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استان و بقيه  از محل آورده روستائیان تأمین می شود.

مدیر صندوق کارآفرنی امید خراسان جنوبی با بيان اينکه تا کنون 10 میلیارد تومان از تسهیلات اختصاص یافته به طرح های صنعتی روستایی استان، پرداخت شده است،افزود :  3.5 میلیارد تومان تا آخر فروردین پرداخت می شود و مابقی در حال اختصاص به طرح هاست.

تسهیلات اختصاص یافته به طرح های روستایی استان قرض الحسنه است که با سود صفر درصد در مناطق مرزی و 3 درصد در مناطق غیر مرزی پرداخت می شود .

آقای زنگنه افزود: تسهیلات ساخت این طرحها به حساب روستائیان واریز که اقساط آن پس از 2  سال از محل یارانه روستائیان پرداخت می شود.

معافیت مالیاتی تا 10 سال از جمله مزایای اجرای طرحهای صنعتی و اشتغالزا در مناطق روستایی است.

با بهره برداری از این 11 طرح صنعتی روستایی، برای 231 نفر به طور مستقیم و 350 نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد می شود و 2 هزار و 71 خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند.

طرح های صنعتی مصوب شده برای مناطق روستایی استان که با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید ساخته می شود، 11 طرح شامل کارخانه خوراک دام و مجتمع پرورش شتردر چاهداشی نهبندان، کارخانه های فرآوری و بسته بندی زرشک در گازار بیرجند، آرین شهر قاین، حاجی آباد زیرکوه و آیسک سرایان، 3 کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی در درمیان و خوسف، بسته بندی زرشک در سربیشه و پرورش ماهی ازمیغان طبس است.

مجتمع پرورش شتر چاهداشی نهبندان در پایان سال گذشته به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.