جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

سمپاشی رایگان جایگاه‌های دام در مناطق عشایرنشین سرایان - نمایش محتوای خبر

 

 

سمپاشی رایگان جایگاه‌های دام در مناطق عشایرنشین سرایان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سرایانگفت: پیرو تفاهم نامه همکاری سازمانسمپاشی رایگان جایگاه‌های دام در مناطق عشایرنشین سرایان بسیج سازندگی و سازمان دامپزشکی کشور، با همکاری بسیج سازندگی شهرستان سرایان محل‌های نگهداری دام در چاه غیاث و چاه تریخی، از مناطق عشایری بخش سه قلعه این شهرستان با انجام برنامه ریزی‌های لازم برای مقابله با عوامل بیماری تب کریمه کنگو از بهمن پارسال تاکنون سمپاشی شد.
خالقی زاده افزود: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی و افزایش فعالیت کنه‌ها در دامداری‌های شهرستان به ویژه در مناطق عشایری، سمپاشی بیش از  40 هزار متر مربع جایگاه دام از بهمن ماه سال گذشته تا کنون انجام شده است.
وی از دامداران و روستائیان خواست: با رعایت اصول و ضوابط بهداشتی در جایگاه دام و بهسازی واحد‌های سنتی نگهداری دام و استفاده از سموم مجاز از آلوده شدن واحد‌های دامداری به انگل‌های خارجی و بیماری‌های مرتبط پیشگیری کنند.
خالقی زاده به دامداران توصیه کرد: شهروندان از مصرف گوشت، آلایش خوراکی و فرآورده‌های خام دامی که در خارج از کشتارگاه‌های مجاز ذبح می‌ شود و یا فاقد مهر بازرسی دامپزشکی است، جدا خودداری کنند.