جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سلامو - نمایش محتوای صدا

 

 

سلامو

تهیه کنند گی   سلامو    را « خسروی،جعفری جم،حسینی مقدم،بهمن زاده،صادقی،عربی» بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان: علی جویا،مسعود حسنی ،احمد حسینی مقدم ، سیده ساراموسوی والهام خزائلی

نویسنده  : منصوره عسکری وفاطمه حسینی فر

گزارشگر: فاطمه برهانی ،سیدمهدی ابراهیمی ،احمد حسینی مقدم وزهراباخدا

 

روزهای شروع سال جدید موقعیت و شرایط مناسبی است برای تجدید قوا برای شروع سالی پر از کار و حرکت و امید به آینده.

مخاطب در این ایام فرصت و مجال بیشتری برای گوش دادن به رادیو دارد و لـذا تـولید برنامه ای پر محتوا و شاد ضروری است. به همین سبب شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات صبحگاهی ایام نوروز ویژه برنامه ای با عنوان «سلامو» را تدارک دیده که به تعداد 13 برنامه به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد.

- رویکرد اصلی این برنامه «اطلاع رسانی و ایجاد لحظات شاد و مفرح» است که رویکرد «اطلاع رسانی» تقویت خواهد شد.

- برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است و متن برنامه مبتنی بر توصیف فصل بهار، فضای مفـرح، معرفـی جاذبه های گردشگری و ... می باشد. آیتم های برنامه نیز بدین شرح است:

- گزارش : تعداد 3 گزارش (ترجیحاً زنده) تولید و در طول برنامه پخش خواهد شد. گزارش­هایی شاد و با طراوت از مسافران نوروزی، اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه­های توریستی و ... .

- مهمان: مهمانانی از میان ورزشکاران، هنرمندان، مشاهیر، مفاخر و ... به برنامه دعوت و یا به صورت تلفنی با آنها ارتباط برقرار میشود و به صورت کوتاه در مورد فعالیت های آنان صحبت­ خواهد شد.

- نمایش : در هر برنامه تعداد 2 نمایش کوتاه شاد و مفرح تولید و پخش می شود.

- ارتباط با پلیس راه ، هواشناسی ، هلال احمر ، میراث فرهنگی ، اورژانس 115 ، اوقاف ، ستاد تسهیلات سفر و ... : به منظور افزایش بار اطلاع رسانی برنامه ارتباطاتی با این مراکز برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد. به منظور پرهیز از موازی کاری و تکرار، ارتباط ها در ویژه برنامه های نیمروزی و عصرگاهی نوروز تقسیم می شود مگر در مواقع اضطراری که نیاز به اطلاع رسانی لحظه ای باشد.

- ارتباط با فرمانداران و مسئولان ستادهای نوروزی در شهرستانهای استان : به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان­ها برای پذیرایی از مسافران نوورزی، ارتباط­هایی (به صورت زنده) با مسئولان آن شهرستان برقرار می­شود.

- ارتباط با کاروان­های راهیان نور : به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط­هایی زنده با کاروان­های راهیان نور برقرار می­شود.

- ارتباط با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری: با هدف معرفی جاذبه­های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستانها ارتباط با خبرنگاران و گزارشگران افتخاری شهرستان های مختلف استان برقرار می شود. این بخش به صورت ضبطی تولید و پخش خواهد شد.

- کارشناسی فرهنگ مردم: بخش کارشناسی برنامه در خصوص نوروز در فرهنگ عامه است که به صورت ضبطی و در قطعات کوتاه تولید می شود.

-کارشناسی نکات بهداشتی و ایمنی: کارشناسی ضبطی در قطعات کوتاه و با محوریت تغذیه در سفر و رعایت نکات ایمنی در ایام مسافرت نوروزی تولید و پخش می شود.

- ارتباط با استان های دیگر : در این بخش ارتباط تلفنی استودیو به استودیو و یا ارتباط تلفنی با گزارشگران استان های دیگر برقرار شده و در مورد جاذبه­های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد .

- ترانه و موسیقی : موسیقی­های نوروزی در سه ساختار سنتی، پاپ و محلی در برنامه پخش می شود.

- تلفن و پیامک : تلفن­ ها و پیامک ­های مخاطبان در برنامه پخش می­شود.

* در صبح روز وفات حضرت زینب(س) (2 فروردین) و صبح روز شهادت امام موسی کاظم (ع) (12 فروردین) ملاحظات پخش وموسیقی رعایت می گردد.

* به موضوع 12 فروردین به طور خاص از طریق کارشناسی وگزارش ونمایش ومتن وبسته صوتی و...پرداخت می شود.

 

مدت زمان برنامه سلامو 120 دقیقه است و درایام نورز تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1398