سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

سفیر چین : ظرفیتهای خراسان جنوبی،فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری - نمایش محتوای خبر

 

 

سفیر چین : ظرفیتهای خراسان جنوبی،فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری

سفیر چین در ایران آمادگی کشورش را برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی اعلام کرد.

یو هونگ یانگ که امروز به منظور بررسی زمینه های همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری به بیرجند سفر کرده بود در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی ظرفیتهای صنعتی،معدنی و کشاورزی بسیار بالایی برای سرمایه گذاری دارد و این یک فرصت طلایی برای ما محسوب می شود.

سفیر چین در ایران افزود: خراسان جنوبی همچنین به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی خود از نظر حمل و نقل بین المللی، موقعیت ویژه ای دارد و ما آماده همکاری در این بخش هستیم. 

یو هونگ یانگ گفت : ما از سرمایه گذاران خود برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی دعوت و آنان را به این کار تشویق می کنیم.

سفیر چین در ایران همچنین با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه گفت: ایران در مسیر جاده ابریشم دریایی قرن 21 واقع شده است که این جاده  می تواند از چین آغاز و پس از عبور از ایران به اروپا ختم شود.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب تجاری میان ایران و چین گفت:خراسان جنوبی با دارا بودن 460 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری خارجی دارد و  آماده همکاری در زمینه های مختلف صنعت ، معدن و کشاورزی با سرمایه گذاران چینی است.

آقای خدمتگزار افزود: فعالیت بیش از 318 معدن با 38 نوع ماده معدنی از جمله منیزیت ، مس ،آهن ، کرومیت و خاک های صنعتی در استان از جمله این ظرفیتهاست که این مواد به خارج از کشور از جمله چین صادر می شود.

استاندار افزود:خراسان جنوبی همچنین در تولید محصولات کشاورزی مانند زعفران رتبه دوم و در تولید زرشک و عناب رتبه نخست کشور را داراست که اینها زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری در ایجاد کارخانه های فرآوری و صنایع تبدیلی این محصولات است.

سرمایه گذاری در کارخانه مونتاژ خودرو و توسعه کارخانه لاستیک سازی بیرجند، طرح ذوب آهن و فولاد سربیشه ، فرآوری آهک و بهره برداری از معادن ذغال سنگ طبس و چدن خوسف ، ساخت را ه آهن،کارخانه فرآوری قارچ و تولید کود بیولوژیک و ورمی کمپوست از جمله فرصت های سرمایه گذاری بود که استاندار خراسان جنوبی همکاری اقتصادی چین را در این خصوص خواستار شد.