جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار امروز به شهرستان خوسف سفر کرد تا با بررسی ظرفیت ها، توانمندیها و مشکلات مردم، راهکارهای توسعه این شهرستان را ارائه دهد.
دهکده گیاهان دارویی، مجتمع گلخانه ای و دامداری و باغات عناب اولین مقصد استاندار در سفر به شهرستان خوسف بود.
معتمدیان در مجتمع گلخانه ای با تأکید بر تأمین بازار فروش و صادرات محصولات مختلف گفت: تا حد امکان باید از خام فروشی محصولات جلوگیری و به سمت فرآوری حرکت کنیم.
وی افزود: سه مؤلفه تغییر الگوی کشت، کشت گلخانه ای و آبیاری نوین را باید مد نظر قرار دهیم و روی محصولات مزیت دار کار کنیم.
آقای معتمدیان همچنین با حضور در روستای آرک و مناطق عشایری خور با مردم این مناطق دیدار و گفتگو کرد.
بازدید از کارگاههای خانگی سنگ تراشی روستای خور از برنامه های دیگر استاندار در شهرستان خوسف بود که ساعتی پیش انجام شد.
آقای معتمدیان گفت: آمادگی داریم مجوز واردات شتر از پاکستان با ارز 4 هزار و 200 تومان را صادر کنیم.
وی همچین با حضوردر گلزار شهدای سیوجان به شهدای 8 سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.
استاندار همچنین از طرح در دست اجرای کشتارگاه صنعتی دام و شترمرغ شهرستان خوسف دیدن کرد و در جریان روند جزئیات این طرح قرار گرفت.
استاندار همچنین در جمع مردم خور گفت: اولویت ما، مناطق کمتر برخوردار است و هدف از سفرهای شهرستانی شنیدن مشکلات مردم بدون واسطه است.

معتمدیان افزود: استان خراسان جنوبی یکی از استان های بر خودار از مواهب الهی ونیروی انسانی متدین است که بعنوان مولفه توسعه هر منطقه محسوب می شود و مردم با فرهنگ خراسان جنوبی یکی از پشتوانه های توسعه استان هستند.

وی گفت: تمام روستاهای بالای ۲۰خانوار استان تا پایان سال از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .

استاندار افزود: با توجه به اینکه منطقه خور یکی از قطب های سنگ قیمتی ونیمه قیمتی است یکی از اولویت های اصلی ما بحث فرآوری و آموزش  و تسهیلات ارزان قیمت برای سنگ های قیمتی خواهد بود و کارگاه های سنگ تراشی در منطقه خور باید از ۲۰ مورد به ۱۰۰مورد افزایش یابد.

معتمدیان با بیان اینکه برای تکمیل چرخه فرآوری محصولات شتر برنامه خوبی تهیه شده است گفت: ۵ شهرستان در خراسان جنوبی قطب پرورش شتر لحاظ شده اند که برای واردات  و خرید دام مولد، تسهیلات در اختیار مردم این شهرستانها قرار می گیرد .

وی افزود: خانه بهداشت دهستان خور با اختصاص بودجه توسط فرمانداری و دانشگاه علوم پزشکی حداکثر تا هفته دولت سال آینده و همچنین طرح روشنایی ورودی روستای خور با تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و تمام قنوات دهستان خور که نیاز به مرمت دارند مرمت و کول گذاری آن انجام خواهد شد .

برخورداری از شبکه تلفن ثابت، اختصاص تسهیلات برای شهرک دامداری، معرفی خور به عنوان ژئو پارک سنگهای قیمتی و سرمایه گذارای برای ایجاد تعاونی سنگ های قیمتی و نیمه  قیمتی از مهمترین در خواست های مردم خور در دیدار با استاندار بود.