سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سفره افطار در حرم امام رضا (ع) - نمایش محتوای رمضان

 

 

سفره افطار در حرم امام رضا (ع)

 

وقتی پا به بارگاه مطهر رضوی(ع) می‌گذاریم حال و هوایی عجیب انسان را فرا می‌گیرد، این همان حس و حالی است که همه مشتاقانی که این روزها مهمان حضرت(ع) هستند از آن سخن می‌گویند.

افطار، اطعام و اکرام سنتی نیکو است که از دیرباز در فرهنگ مسلمانان وجود داشته است، در صحن هدایت حرم مطهر تعدادی از خادمان آقا در «طرح ضیافت اکرام رضوی» پذیرایی شایسته‌ای از میهمانان امام رضا(ع) دارند.

سید خلیل منبّتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال جاری، روزانه 3 هزار متر سفره در صحن هدایت گسترده می‌شود که طی آن بیش از 360 هزار روزه دار میهمان خوان پر نعمت حضرت رضا(ع) می‌شوند.

به گفته‌ی وی، طرح اکرام رضوی یکی از مطالبات مردم مشهد بوده و بر همین اساس، در ماه مبارک سال جاری دعوت‌نامه‌های طرح اکرام تنها درب منازل سطح شهر توزیع می‌شوند.

منبتی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح اکرام رضوی، گروه‌های مخصوصی از خدمه و خدمت‌گزاران، شهر مشهد را به بلوکه‌های منطقه‌ای تقسیم کرده و به قید قرعه در هر روز به درب منازل مناطق رفته و مسئولیت توزیع دعوت‌نامه این ضیافت باشکوه را دارند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی متذکر شد: در این طرح برای هر خانواده 4 عدد دعوت‌نامه اختصاص داده شده است.

وی افزود: این دعوت عظیم از مجاوران حضرت رضا(ع) از 26 شعبان آغاز شده و همه‌روزه تا 25 ماه مبارک رمضان ادامه دارد و تعداد مدعوین در روزهای جمعه، 19، 21 و 23 ماه مبارک بیشتر از روزهای عادی خواهد بود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ