جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

سر سال نو - نمایش محتوای صدا

 

 

سر سال نو

Loading the player...
سر سال نو

لحظات پایانی سال و هنگام فرا رسیدن سال نو ، از جمله لحظات و ساعاتی است که اعضای خانواده و فامیل دور هم هستند تا در کنار یکدیگر این لحظات شادی بخش و معنوی را سپری کنند .

رادیو ، به عنوان رسانه ای که همراه مخاطبانش است به خوبی می تواند در ایجاد فضایی آرام ، عرفانی ، امید بخش و شادی آفرین در هنگام تحویل سال ، نقشی موثر داشته باشد . از همین رو شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان « سرسال نو » را تدارک دیده است .

در بخش زنده برنامه ، گویندگان با اجرای شاد در خصوص نوروز ، آیین های نوروزی ، صله ارحام ، تحویل سال نو ، اتفاقات شیرین سال 93 ، جاذبه های گردشگری استان ، لزوم آشتی با دیگران در پایان سال و ... صحبت می کنند . مهمانانی از هنرمندان ، ورزشکاران ، خانواده ها ، چهره های مطرح استان و ... نیز به برنامه دعوت می شوند و به گفتگو در مورد سال نو و عید نوروز می پردازند .

به منظور تقویت فضای معنوی با حرم مطهر امام رضا (ع) ، حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) ،کاروانهای راهیان نور و ...  ارتباط زنده برقرار خواهد شد .

برقراری ارتباط با پلیس راه ، هواشنـاسی و هلال احمر به منظور اطلاع رسانی از وضعیت جاده ها ، آب و هـوا و آمادگی کارکنان هلال احمر نیز از دیگر بخش های برنامه خواهد بود .

از دیگر آیتم هایی که در لابلای بخش زنده برنامه پخش خواهد شد می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

- نمایش های طنز : تعداد 3 نمایش طنز کوتاه با محوریت نوروز  تولید و پخش می شود .

- پخش پیام های تبریک مخاطبان از مناطق مختلف استان با لهجه محلی به صورت بسته های صوتی .

- کارشناسی : در این بخش یک نفر کارشناس در خصوص آداب و رسوم مردم استان  خراسان جنوبی در ایام نوروز و لحظه تحویل سال صحبت می کند .

- گزارش : در این آیتم گزارش هایی از لحظه تحویل سال نو در اماکنی مانند بیمارستان ها ، مزار شهدا ، پادگان ها ، مراکز خیریه و ... پخش می شود .

- شعرخوانی : با حضور شاعران استانی ، اشعاری با محوریت نوروز و با رویکرد بومی خوانده می شود .  

- ارتباط با گزارشگران شهرستان ها : ارتباط تلفنی با گزارشگران شهرستان های مختلف استان به ویژه شهرستان طبس برقرار می گردد و از حال و هوای تحویل سال نو در آن شهرستان و آمادگی مسئولان برای استقبال از مسافران نوروزی اطلاع رسانی می گردد .

- معرفی جاذبه های گردشگری استان : کارشناسـان میراث فرهنگی به صورت مختصـر به جاذبـه هـای گردشگـری و زیـارتی استان می پردازند .  

- پخش ترانه ، سرود و موسیقی بی کلام و تلفن ها و پیامک های مخاطبان با محوریت نوروز نیز از دیگر بخش های برنامه خواهد بود .

- پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور همزمان با شبکه های سراسری در برنامه پخش خواهد شد .

- در پایان برنامه نیز پیام نوروزی استاندار محترم و امام جمعه محترم شهرستان بیرجند ( حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ) پخش خواهد شد .

شما شنوندگان عزیز می توانید در روز اول فروردین ماه سال 1394 ، از 30 دقیقه بامداد لغایت ساعت 3:00 شنونده این برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) باشید .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کنندگی این برنامه را « احمد حسینی مقدم » برعهده دارد . سایر عوامل گروه تولید نیز بدین شرح است :

مجری : مسعود حسنی ، میترا مشرقی مقدم

گزارشگر :سید مهدی ابراهیمی

نویسنده : فاطمه حسینی فر

صدابردار :مهدی امیر آبادیزاده

بازیگران نمایش : فرشته بهمن زاده ، مهدی حقگو ، علی توکلی ، محمدحسین برهانی و ....