جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

سریال سر به راه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سریال سر به راه

سریال « سر به راه » به کارگردانی « سعید سلطانی » و تهیه ‌کنندگی « ایرج محمدی » در 15 قسمت 40 دقیقه‌ای تولید و از 29 اسفند سال 1393 تا پایان تعطیلات نوروز 1394 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود . فیلمنامه سریال سر به راه را « مهدی محمد نژادیان » نوشته و مضمونی اجتماعی و خانوادگی دارد .

قصه سریال سر به راه ، درباره جوان سر به هوایی به نام « شهاب » است که به جای زندان ، مجبور به گذراندن دوره محکومیت خود در یک موسسه خدمات اجتماعی می‌شود و این موسسه جایی نیست جز خانه یاس که محل نگهداری از کودکان بی‌سرپرست است . نقش این جوان را که به مرور زمان و پیش آمدن اتفاقاتی تغییر رویه می‌دهد ، سیاوش خیرابی بازی می‌کند . این موسسه نگهبانی هم با نام عظمت دارد که نقش او را ارژنگ امیرفضلی بازی می کند و با بازی همراه با طنز خود ، لحظات شیرینی را ایجاد می کند .

مسعود کرامتی در این سریال نقش یحیی دادرس ، مسئول خانه یاس را بازی می‌کند . یحیی دو دختر به نام‌های ریحانه و رعنا دارد که نقش‌های آنها را به ترتیب الناز حبیبی و شقایق دهقان بازی می‌کنند . بیژن بنفشه‌ خواه نیز نقش حمید داماد خانواده را به عهده دارد . خواهر و خواهرزاده یحیی که از آلمان به ایران بازگشته اند نیز در ایجاد بخشی از حوادث داستان نقش دارند .

لوکیشن اصلی این سریال آسایشگاه کودکان بی سرپرست است ، اما لوکیشن هایی مثل کلانتری ، خانه کاراکتر‌های قصه ، بیمارستان و ... هم وجود دارد.

در این سریال بازیگران دیگری همچون : افسانه چهره آزاد در نقش زینت ، شهین تسلیمى پروین ، محسن کیایى در نقش منصور ، امیر رضا میرآقا در نقش مصطفی ، نوید خداشناس در نقش فرزاد ، بیتا خردمند در نقش نیلوفر ، افسانه ناصرى در نقش مادر شهاب ، کریم قربانى مجدی ، کیمیا ملّایى رضوان ( بازیگر خردسال ) به ایفای نقش پرداخته ‌اند .

سایر عوامل این سریال تلویزیونی عبارتند از : مدیر تصویربرداری : محمد افسری ، صدابردار : وحید سلطانی ، مدیرتولید : اصلان مرتضایی ، دستیار اول کارگردان :  عادل سلطانی ، طراح صحنه و لباس : قاسم ترکاشوند و طراح گریم : زهره سیه ‌پوش .