جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

سریال «کیمیا» - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سریال «کیمیا»

 

«سریال کیمیا» اولین مجموعه طولانی ایرانی است که تا کنون تولید شده است. این سریال 100 قسمت دارد و در ژانر تاریخی به کارگردانی جواد افشار تولید شد و پروژه ساخت آن از آذر سال ۱۳۹۲ رقم خورد.

 کیمیا یک سریال تاریخی است که به زمان انقلاب و جنگ تحمیلی و حمله عراق به خرمشهر باز می گردد . نقش اول زن سریال را «مهراوه شریفی نیا» بازی می کند. این سریال طولانی بیش از ۳۰۰ بازیگر را در خود جای داده است و سه دوره زمانی قبل از انقلاب، زمان جنگ و زمان حال را روایت می کند .

کیمیا که دختری ماجراجو و پرسشگر است، در مقابل پدری منضبط و نظامی قرار می گیرد . سیر حوادثی که در مراحل زندگی خانواده کیمیا اتفاق می افتد، آنها را درگیر توطئه و دسیسه ای بزرگ و شیطانی می کند و کیمیا با تلاشی خستگی ناپذیر درصدد نجات خانواده برمی آید و به این ترتیب او تبدیل به زنی مقاوم و استوار می شود؛ زنی مشابه هزاران زن ایرانی مسلمان که برای حفظ خانوادشان از هیچ تلاشی ناگزیر نمی شوند .

تهیه کننده سریال درباره شباهت « کیمیا » با « وضعیت سفید » گفت : این سریال روایت‌ گر زندگی دختری با همین نام است. داستان از سال ۵۶ آغاز می‌شود و به زمان سقوط خرمشهر می‌رسد. در این مقطع ما با یک پرش زمانی روبرو هستیم و  ادامه داستان در زمان حال روایت می‌شود ، این  در حالی است که ما در وضعیت سفید  فقط شاهد ماجراهایی در سال‌های پایانی دفاع مقدس بودیم . ضمن اینکه جذابیت‌ های این دو سریال کاملا متفاوت است و با هم فرق دارد .

عوامل تولید این سریال بلند تلویزیونی عبارتند از: تهیه‌کننده : محمدرضا شفیعی، نویسنده: مسعود بهبهانی نیا، سرپرست گروه کارگردانی و برنامه ریزی: فرید سجادی حسینی، دستیاران کارگردان: حسین دیردار، مسعود حانمی، برنامه ریز : هانیه بساتینی، مدیر تصویربرداری: علیرضا رنجبران، صدابردار: فرشید احمدی، مشاور و مدیر هنری: دکتر محمدرضا شجاعی، طراح گریم: امیر اسکندری، طراح صحنه و لباس (اول) : بهزاد جعفری،
طراح صحنه و لباس (دوم) : محمدحسین کریمی، جلوه های ویژه میدانی: محمدرضا شریفی راد، جلوه های ویژه رایانه ای : حسن ایزدی، عکاس: محمدحسن سعادت هندی، مدیر تولید: فرشید رئوفی، دستیار تهیه کننده: سعید پروینی و مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری وصف صبا .

 

مجموعه کیمیا بیش از ۳۰۰ بازیگر و کاراکتر داشته که مشهورترین آنان عبارتند از : مهراوه شریفی‌ نیاحسن پورشیرازیآزیتا حاجیان پوریا پورسرخسید مهرداد ضیایی – عطا عمرانی – مهدی امیر کاظمی – کاظم هژیرآزاد – رضا توکلی – علی شادمان – حسین توشه – کوروش زارعی – فریبا طالبی – نسرین نیک – وحید رهبانی – شهین تسلیمیمهدی پاکدلسودابه بیضایی – مالک سراج – عبدالحلیم تقلابی – ابتسام بقلایی – نوید خدا‌شناس  – محسن مجلس آرا – میرفرخ هاشمیان و  ... .