رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

سرگیجه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سرگیجه

Loading the player...

مواد مخدر و اعتیاد اگر چه در مقوله موضوعات اجتماعی دسته بندی می گردد ولی بر تمامی ابعاد یک جامعه از فرهنگی گرفته تا سیاسی و اقتصادی تاثیرگذار است .

به اعتقاد کارشناسان مسال اجتماعی ، ایده های هنرمندان با استفاده از ابزارهای رسانه ای و استفاده از ساختارهای اثرگذاری همچون مستند همواره سازنده ، اصلاح گرایانه و پیشگیرانه بوده و ضمن آگاه کردن جامعه و مردم از خطرهای پیش رو ، راه های مقابله و مقاومت در مقابل این خطرها را به آن ها آموزش می دهد . لذا با توجه به نقش بی بدیل و اثرگذار تلویزیون بر اصلاح رفتارهای اجتماعی جامعه مخاطب استانی ، مستند تلویزیونی " سرگیجه " تولید شد .

سرگیجه مستندی است 20 دقیقه ای که به واکاوی و چگونگی درمان زندگی پسر بچه ای ده ساله که به دلیل اعتیاد مادرش ، معتاد به دنیا آمده می پردازد . در این مستند از طریق مبادی قانونی ، پسر بچه از مادر و پدرش جدا شده و تحویل خانه کودکان بی سرپرست بهزیستی می گردد . بخشی از مراحل درمان پسر بچه و بازگشت او به زندگی پاک نیز در این مستند به تصویر  کشیده می شود .

لازم به ذکر است در مراسم اختتاميه اولين جشنواره دانشگاه پاك ، مستند "سرگيجه" توليد صدا و سيماي خراسان جنوبي موفق شد رتبه دوم بخش كارگرداني مسابقه جشنواره را به دست آورد . جشنواره دانشگاه پاک در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری خراسان رضوی و ستاد مبارزه با مواد مخدر در اسفندماه در تهران برگزار شد.

سال تولید: 1391

تهیه کننده  و  کارگردان این مستند " امین کاشرفی  " است و عوامل ذیل نیز در تولید این برنامه با او همکاری می کنند :

 دستیار تهیه : مهدی عباس زاده

دستیار کارگردان : احسان عمیدیان

پژوهشگر: الهام خزائلی ، ام البنین عنایتی       

 صدابردار : رضا محمددوست   

 تدوین و گرافیست : سید مهدی حسینی،مهدی مرتضوی

انیماتور: طراح : مهدی مرتضوی

تصویر بردار و نور پرداز : احسان عمیدیان - سید علی اصغر طهماسبی- علی شریفی